Satan666

Je Kramný vinen?

Nejlepší odpověď
led

Môžem byť akokoľvek presvedčená o vašej vine, ale pokiaľ dôkazy nestačia na dokázanie vašej viny, v zmysle zákonov musím na vás pozerať ako na nevinného

Výklad tejto vety nájdete v mojej odpovedi na vašu predchádzajúcu otázku
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-uz-konecne-pujde-babis-do-basy

Další odpovědi
aliendrone

To ví jenom on sám – předpokládám. ;) :)

Hlada

To ví jen on.
Na případu je znepokojující to, jak je možné manipulovat s důkazy, jak je možné obstarat protichůdné znalecké posudky a jak je možné dlouhodobě uvěznit člověka bez přímých důkazů a za něco, co je prakticky téměř neproveditelné..
Ani okrajově nevěřím tomu, že je mohl zabít síťovým napětím. Tělo reaguje reflexivně a to dokonce i po smrti, viz známý pokus se žabími stehýnky. Podle tohoto klíče by museli být všichni elektrotechnici dávno po smrti. Každý občas nějakou tu ránu koupí. Usmrtit člověka elektrickým proudem úmyslně je něco mimořádně obtížného. Stačí si přečíst článek o průběhu popravy na elektrickém křesle.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Elektrick%C3%A9_k%C5­%99eslo

dubraro

Nevím. Ale mám názor, že ne, ne tak jak jej vinným uznal soud. Je tam příliš mnoho nejasností a podezření na manipulace s důkazy. Moje hypotéza je, že žena a dcera se otrávily jídlem, konkrétně rybou, které si daly na výletě do města. V té době se totiž ve Středozemním moři objevily ryby, které tam dříve nebyly a rybáři je neznali. Ty ryby jsou jedovaté podobně jako japonský čtverzubec fugu.

Edison

Myslím, že o vině rozhoduje soud. Ne lynč.

Klaproth

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-kramny-vinen

marci1

Soudem byl uznán vinným.
https://www.de­nik.cz/z_domo­va/kauza-kramny-rozhodnuti-je-tady-20160107-lzxe.html

Kryšpín

Soud rozhodl podle znaleckých posudků, Péťa se nepřiznal

led

Edison, vo tejto vašej názorovej odpovedi „Myslím, že o vině rozhoduje soud. Ne lynč.“ si odporujete vašim názorom v diskusii
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-uz-konecne-pujde-babis-do-basy
pretože tam ste už rovno názorovo odsúdili
Nemožno trestať človeka, ktorému nebola dokázana vina!

Edison

Nikoli. Já Budeše neodstoudil, to, jak doufám, udělá soud. Já zásadně tvrdím, že Bureš je pro mě hrubě nedůvěryhodný a v takových postaveních nemá vůbec co dělat. Já ho do basy neposílám. U mě zaměňujete pojmy s dojmy. Opakuji, že jsem přesvědčen, že jednal v rámci zákonů, ovšem naprosto proti dobrým mravům a ojebal náš stát, ojebal naše politiky, ojebal Unii… A to se holt vězením netrestá.