Rokio

Jaký je vývoj státního dluhu našeho státu od pádu socialismu až po současnost?

Zvýšil se státní dluh České republiky od roku 1989 do roku 2019, nebo se naopak snížil? Čím byl podle vás způsoben jeho nárůst/pokles za daný časový úsek?

Odpovědi
Kepler

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh­_%C4%8Ceska

Kryšpín

Vybudování nových dálnic, kvalitní oprava dalších silnic, cyklostezky, rozhledny, vyhřívané čutál hřiště, golf hřiště, nové mosty / mimo padacích / a.p. dluh se malinko zvýšil asi na 1,5 bilionů a rovněž tolik se sem tam zakutálelo, dle odhadu Evropských orgánů.

Mc Merkurion

… v roce 1989 Česká republika neexistovala, byla jen ČSR součástí ČSSR …