Damiana

Jaký je váš názor na tento případ?

Případ: Zabezpečená, inteligentní zralá žena, která nikdy děti neplánovala, ani po nich netoužila – tedy žádné vlastní ani nemá,  je zčistajasna postavena před „hotovou věc“. Její, o pár let mladší  muž „přinese“ domů dvouměsíční dítě, které mu porodila jeho náhodná známost, která se jej jinak rozhodla dát k adopci. Žena – silně závislá na své pověsti a na tom, aby se vše ututlalo – nic neřekne ani své rodině, v práci (skvělé místo, vybudovaná pozice) dá výpověď a rozhodne se „stát se“ matkou. Nutno ovšem podotknout, že manželství fungovalo do té doby tak, že „být dobře vdaná“ bylo pro ni nutností a sama se spíše věnovala svému vlastnímu životu a zájmům, partner pro ni byl splnění společenské povinnosti a manželé si navíc byli předem příbuznými „dohozeni“ – takže žádná láska nebeská. Navíc je paní trochu (dost) metrnice, s úklidovou obsesí; vše (i svého muže) měla vždy " pod kontrolou". Zákonitě se jí tedy manžel „vymkl“ z rukou.
O jeho poměru nic netušila a nedokázala by si představit, že by „toho“ byl schopen. Proto by změna a „ostuda“ byla pro ni naprosto nepřijatelná. Nyní je zmatena a pro svého muže, jak říká udělá všechno. Jaký je váš názor na vývoj této situace co se týká „mateřství“ oné ženy a budoucnosti vztahu? Vývoj dítěte v takové rodině?

Může zralá žena, která nikdy nechtěla mít vlastní děti přijmout cizí – potažmo manželovo dítě, vzešlé z jeho nevěry – být mu dobrou matkou?
Váš názor, případně zkušenosti – děkuji.
Doplňuji:
ad Tom004: Tohle je ještě čajíček. Krev u toho zatím neteče. Bohužel, je to ale realita, kterou se nyní také zabývám. Zatím to vypadá pouze na šokovou, zmatečnou reakci v krizové situaci. Až se sama s věcí „trochu“ srovná, může vše přejít ve mstu a zlo, neustálé připomínání – také dost obvyklé. Proto mne zajímají názory, případně zkušenosti většiny. Pozitivní myšlení a přání všeho dobrého je hezké, ale skutečnost, která toho docílí v reálu je věc nevyzpytatelná.

Nejlepší odpověď
venkovan

Do hlavy a „srdce“ nikdo nevidí. A co udělají hormony také nevíme.
Může se stát, že se stane dobrou matkou, protože ji dojde, že hodnoty života nejsou v tom co mám, ale v tom, jak kdo bude pokračovat o své smrti. A jestli pokračovatel bude či nebude vlastní krev je lhostejné – matkou a otcem je ten kdo potomka naučí chodit, mluvit, utírat si zadek a být ke svému okolí spravedlivý a nebude mít rád levárny.

Další odpovědi
anonym

Ten chlapík nemá moc dobrý vkus na ženy. Zákonná manželka a vztah s ní -nic moc a milenka, která když se stane matkou, vzdá se svého dítěte- taky charakterově asi moc nic. Nevím jak je to ošetřeno legilativně, otec je zřejmě „otec“ a nevím, z jakých důvodů se matka vzdala dítěte. Já být tím chlapíkem, uchopila bych se příležitosti a založila bych si vlastní život. Nebyl by první, kdo se najednou vzedme pod tlakem k nečekanému jednání. Ať vychovává své dítě sám! Pohnutky manželky, která uvažuje o tom, že zachová „dekorum“ a dítě vychová nezaručují pro dítě to správné prostředí. Dítě není nechtěné štěně. Chlap si musí uvědomit důsledky svého manželského selhání, ale byl byl rukojmím manželky, která mu to kdykoliv „otře o hubu“. Jejich manželství nestojí na ničem, co by mělo dál být udržováno za každou cenu a toto dítě rozhodně nebude ten správný tmelící prvek. Manžel by se konečně měl alespoň jednou v životě zachovat jako chlap, ne každý dostane takovou šanci.

hanulka11

Řeknu na rovinu -takovou věc si nedovedu vůbec představit – já bych to nedokázala.Pochy­buji o funkčnosti takového" mateřství."

anonym

Žádný podobný případ ze svého okolí neznám. Nedokážu si představit, že žena příliš úzkostlivě dbající na vnější zdání, na svou pověst a hlavně budování vlastní kariery, dokáže vše toto odhodit pro manželova levobočka.
Možné ovšem je i to, že pohled na bezbranného tvorečka, dotek toho malinkého človíčka v této ženě může vzbudit potlačované mateřské pudy. Ty prý v sobě má každá žena (pžiznávám se, že u některých žen o tom vážně pochybuji).
Připouštím, že i taková žena může být manželovu dítěti vzešlému z jeho nevěry dobrou matkou.
Když přemýšlím o tom, jak bych přijala takové dítě já, tak skutečně nevím. Musela bych si na situaci nějaký čas zvykat. Musela bych se naučit s takovou skutečností žít. Na druhé straně je ale možné, že bych v takovém dítěti spatřovala třeba i svého spojence. Oba bychom v tomto případě byli přece ti podvedení.
Já mám děti ráda, takže bych asi toho tvorečka vzala pod svá ochranná křídla. Ale nedokážu si představit, jak bych zvládla šok z toho, co se stalo, potřebu veřejnosti stravitelným způsobem vysvětlit, jak jsem k dítěti vlastně přišla a co bych provedla s tím bastardem, co mne takhle podvedl.
Takže závěr je takový, že hodně záleží na citlivosti, morálních hodnotách a inteligenci takové ženy. Je možné odmítnutí takového dítěte a je možný i naprostý opak. Třeba ta příliš rezolutní žena ke svému sebepoznání právě něco takového potřebovala prožít.

mosoj

Možné je všechno, ale z té krátké charkteristiky nemám dobrý pocit. Ženský náhled bude blíže pravdě.

tom004

Tak to je příběh,proti kterému je každý horor pohádka pro malé děti.Ale netroufnu si hádat,jak bude pokračovat. Doufám jen,že „mrňousek“ bude mít štěstí,ti dva dospěláci se dokáží domluvit a v klidu ho vychovat.

anonym

Ted urcit, jake bude mit v budoucnu zena k diteti ( ale i manzelovi ) city – pocity … by asi nedokazal urcit ani nejlepsi scenarista.
Myslim, ze ani ta zena vubec sama jeste nevi, co ji ceka…, ze ma v hlave , ale i v srdci poradnej gulas.
Tohle bych nevidela zatim ani optimisticky, ani pesimisticky. Nezalezi ted uz jen na ni, ale i na tom partnerovi ..
ja si myslim, ze by to mohli zvladnout.., kdyz oba budou chtit. Vzdyt i spouste z nas se do srdci vejdou psi a kocky a take jsme je " nezplodili " … :)

  • iv-

Damiana

Díky za názor – iv – .:-)