Kelt

Jaký je člověk, který sleduje seriál Walker Texas Rangers, pije Johnnieho Walkera a čte básně od Jiřího Wolkera?

Sleduje seriál Walker Texas Rangers, pije Johnnie Walker a čte básně od Jiřího Wolkera.
Dalo by se říct, že má rád (volkra). Ale jak to napíšeme? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Jde o člověka, jemuž se líbí anglické jméno Walker a české jméno Wolker.

Neřekla bych, že jde o nějakého výjimečného člověka. Možná ani neví, co jména znamenají.Třeba si jen uvwědomil, že whisky se jmenuje jako texaský ranger.

C

  1. Co znamená jméno Walker ?

Walker je 14. nejčastější příjmení v Austrálii, 28. nejčastější příjmení ve Spojených státech a 18. nejčastější v Anglii. Walker má anglosaské kořeny, a tak se nejčastěji vyskytuje u německy a anglicky mluvících národů. Příjmení Walker je profesní jméno, které se objevuje od 13. století, z germánského „chodce“, někoho, kdo se zabýval falšováním. Fulling byl předindustriální krok soukenictví, který zahrnoval zahušťování látky (obvykle vlny) tlučením nohama nebo rukama. Tento proces je ve Skotsku stále známý jako „waulking“. V Anglii je jméno Walker běžnější na severu a někteří věří, že pochází z Yorkshire.

Nejstarší výskyt příjmení Walker v našich dokumentech o rodinné historii pochází z roku 1445 a v současné době máme 5 312 799 záznamů, kde se Walker vyskytuje

https://www.fin­dmypast.co.uk/sur­name/walker.

  1. Příjmení spiovstele Wolker je německé nářeční za Walker = valchář.Z droj Naše příjmení od Dobraavy Moldanové
  2. Historie whiskiy

Ve 12. století se dostal do Evropy. Nejstarší písemné doklady o destilaci ve Skotsku jsou z 15. století, kdy král z roku 1494 nařídil dostatek sladu na výrobu pěti set lahví aqua vitae, latinsky „voda života“.

VRychlý posun vpřed do počátku 19. století a dýmka whisky byla základem života ve Skotsku. Některé se staly poměrně široce dostupné, obvykle prostřednictvím vašeho obchodu s potravinami. Problém byl v tom, že tyto whisky nebyly vždy také takové. Ten, na kterém jste si pochutnali včera, může zítra chutnat úplně jinak.

Pro jednoho mladého muže jménem John Walker – majitel obchodu s potravinami v Kilmarnocku – to nebylo dost dobré. Chtěl, aby si jeho zákazníci užili stejnou kvalitu a chuť znovu a znovu. Začal je tedy míchat dohromady, dokud nevznikla whisky, kterou s radostí pojmenoval.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=the+origin+of+the+n­ame+Walker+al­cohol&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

  1. Možná má dotyčný člověk doma yškoláky, kteří probíprají spisovstelovo dílo a vzpomnšl si na nškteré jeho verše. Dělník je smrtelný, práce je živá. Nebo na epitaf, který si sám Wolker napsal a je na jeho hrobě, . Nebo vidlí, že jde životopisný film a vzpomněl si na školn léta., takže si něco oživí,
  2. V TV dotyčného zaujal akční film s Chuckem Norrisem, jehož znal z předchozoích filmů, takže ho chtěl vidt jako rantgera, který bojuje v armerickém Teyxasu se zloduchy as předvádí své bojové umšní.

Walker, rangers – Chuck Norris jako superhrdina, který uznával morální hodnoty, prosazoval toleranci, odrazoval mladé od užívání drog, poučoval studenty o důležitosti sportu a občanské společnosti. Propagoval bojové umění naučil ortodoxní rasisty milovat černochy, narkomany během půl hodiny odnaučil kouřit crack a rozhádané jedince pár během něškolikqa vět dokázal usmířit. Jako ranger vždy dopadl pachatele, přepral i medvěda, měl totiž indiánské kořeny. Dá se číct, , že šíril dobro, stal se sice všeumělem,m a proto i terčem internentového humoru a růzkných vtipů..

.
Alkohol Walker – kvalitní skotská whisky s tradicí, takže něškdiy si jí dá příležitostně a vychutná si ji. Zde jde o stejná jména texaského rangera a výrobce whisky. Možná si přio pití seriál připomene, nebo naopak. Seriál mu připomene whisky,.

.

Další odpovědi
quentos

Zkrátit to nelze. Má rád Wolkera a Walkera. Analogicky nelze zkrátit věty o bidle/bydle (obě bi/ydla spadla) nebo ví/ýrech (oba ví/ýry zmizeli/y).

Filip84

Ne, dalo by se říci, že vymýšlíš koniny, bez urážky.

Protože ona taková pýcha a píchat spolu taky rozhodně nemají nic společného. Píchá se např. do masa, nebo jehlou do látky, přeneseně se „píchá“ jiná osoba do nějaké dírky, ale žádné píchání, či „píchání“, nemá s pýchou nic společného.

Stejné to máš s tím seriálem, whisky a básníkem. To je, jako „dýchánek“ pánů Forda, Holmese a soudruha Stalina. Myslíš, že by si hoši nějak rozuměli? Já si to nemyslím.

zjentek

Wolkroholik 🤷‍♂️