Válek Petr

Jaký je správný výraz na tuto situaci?

Je firma „A“, která nabízí služby jiné společnosti „B“, ale aby firma „A“ mohla vykonávat svoji činnost, musí se řídit příkazy státního úřadu.

Státní úřad zjistil, že firma „A“ svoji činnost řádně nevykonává a tento úřad na to upozornil společnost „B“.

Jakým správným slovem nazvat situaci, kdy státní úřad postavil před skutečnost společnost „B“?

Odpovědi
paul1

Situace zvaná ošemetná (slušným slovem).

aevul

Nápravná fáze správního dozoru.

da ny

Prekérní situace, pro firmu „A“ i „B“
Vztah firmy „B“, připomíná Švarc systém, konaný ze strany firmy „A“.

magorvkleci

oznámení o pozbytí licence?
vyškrtnutí ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů?

Filip84

Dotaz je bezpředmětný, nelze na něj odpovědět.

Popisuješ status praesens, objektivní skutečnost, ovšem zcela vágně, že (nejen já) nejsem s to pochopit její materii v holistickém celku, a zároveň nepopisuješ vnímání, hodnocení, objektivní skutečnosti z pohledu individuálního subjektu.

Proto, nepopisuješ ani objektivní skutečnost, ani situaci.

„Objektivní výraz situace“ je nesmysl per se, logický lapsus. Situace je vždy individuální (personalistická) ipso facto. Objektivní je status praesens, skutečnost(i), ovšem subjektivní je nazírání na ně: někdo sjede do příkopy, zavolá si asistenční službu, auto nechá vytáhnout, odvézt do servisu, opravit a žije, jako by se nic nestalo. Pro druhého to bude takový šok, že skončí s řízením na omezenou dobu, než se s tím naučí žít, že je taky omylný. Třetí skončí s řízením nadobro. Čtvrtý skončí v péči psychiatrů a psychologů.

Objektivní skutečnost lze, v tomto případě, ustanovit: objektivní skutečností je, že toho a toho dne, v tu a tu hodinu a minutu, ten a ten řidič, na tom a na tom místě sjel s vozidlem do příkopy. Na vozidle bylo poškozeno to a to, ke zranění osob došlo – nedošlo. Bude-li skutek vyšetřován jako dopravní nehoda, půjde jako objektivní skutečnost ustanovit příčiny toho, že se skutek stal: nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky, nevěnování se řízení vozidla, nepřizpůsobení rychlosti objektivním schopnostem řidiče etc. etc.

Na tu objektivní skutečnost bude každý subjekt nahlížet jinak – situačně, subjektivně, více či méně. To, jak to on vnímá, je situace. Pro něj je to subjektivní vnímání objektivní skutečnosti cenné, protože se z toho může poučit pro futuro. Pro společnost nikoli, pro společnost je relevantní status praesens, subjektivní situace může mít, maximálně, vliv na výši sankce a / nebo náhradu škody v případě havarijního pojištění (např. alkohol za volantem), nikoli na samu ne/trestnost skutku.

Protože nepopisuješ situaci, popisuješ status praesens, a to tak, že frapantně nedostatečně, na Tvou otázku nelze relevantně odpovědět.

Pepa25

Není jasné, co to je „nabízí služby jiné společnosti“ – na základě licenční smlouvy? Nebo je to subdodavatel?