Avatar uživatele

Proč je dnešní mladá generace taková?

Chtějí se vyrovnat každému, kdo se má jen o trochu líp než jejich rodina, a žijí z půjček, které je pak ženou do záhuby, nebo v horším případě přijdou o všechno anebo to za ně odnesou rodiče.
Nedokáží si našetřit, a když prostě něco chtějí, tak hned úvěr a pak nestíhají splácet.
Co si o tom myslíte?
Díky za odpovědi.
Gecco, nemůže nikdo věřit nějaké statistice, jelikož nebankovní a lichvářské úvěry nemají statistiky, takže je to úplná pitomost.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Stručně:

Když mladí odmítají názory starších, , že jsou "zkažení", že žijí na dluh, že uznávají jiné hodnoty, že .... znamená to, že mladí mají pohled na svět., myslí si, že jsou moudří ... začínají žít svým způsobem ...i když starším se to nelíbí ...

Ve vyšším věku je názor starších pak potvrzením toho, že každá generace vidí problémy v něčem jiném a řeší je svým způsobem ...

U obou generací je však nutná dodržovat pravdila slušného chování, byť nepsaná ...
.

 

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Lidem chybí tzv. finanční gramotnost. Nejen mladým. Půjčují si na vánoce, aby bylo veselo, aniž by pomysleli, že to povede k tomu, že ty další vánoce budou kvůli tomu obzvláště smutné a chudé.
Obecně by si lidi měli půjčovat jen na věci, které mají smysl, jen tehdy když se půjčka vyplatí. Například rozumná hypotéka na bydlení. Nebo půjčka na auto, se kterým se bude jezdit do práce. Ta půjčka musí přinést nějakou významnou výhodu. Zaplacené úroky by měly být vyváženy nějakým dlouhodobým prospěchem.
Půjčovat si na dvoumetrovou televizi nebo na dovolenou nebo na zbytečně drahé auto je nesmysl. Někteří lidé to nechápou.
Dva vlivy tuto situaci zhoršují:
- nepřetržitý příval reklamy, která žene člověka k co nejvyšší spotřebě a k nákupu krámů a požitků, které ve skutečnosti nepotřebuje a nemůže si je dovolit,
- snadnost vymáhání dluhů ze strany věřitelů. I když uznávám, že dluhy se platit mají a věřitel by měl tahat za delší konec provazu, tak i věřitel měl nést nějaké následky, pokud půjčí schválně peníze někomu, o kom je známo (např. z registru dlužníků), že na splácení mít nebude.

Myslím, že to není problém mladé generace, ta už se v nových poměrech dokáže zorientovat snad lépe.


Avatar uživatele
Zlatý

Máš mylné informace (nebo je chybně vyhodnucuješ), průměrný věk dlužníka v ČR je 42 let, což není úplnej mladík (statistika KRUK)...
:-)))
____________________________
Jugare - pokud nevěříš statistice ´vymahače dluhů´, tak z jakých zdrojů čerpáš informace o zadluženosti "dnešní mladé generace"???
:-DDD
Nenech se vysmát...

Zdroj: http://probyznysinfo.ihned.cz/ c1-62331760-dluzim-tedy-jsem-t ypologie-ceskych-dluzniku-a-je jich-pristupu-ke-splaceni-svyc h-zavazku


Avatar uživatele
Zlatý

Jugare, co myslíš? Neplatí dnes více než kdy jindy, že děti jsou obrazem svých rodičů? Ti měli k dispozici sedmdesát mírových let, prožili dobu světlých zítřků a sociálních jistot a nyní si užívají pocitů svobody. Takže to mladým přejme, neboť se bohužel množí signály ověřené historií, že lépe už bylo, tudíž je nutno se začít obávat a ve vší vážnosti připravovat na možnost vzniku lokálních válečných konfliktů a bohužel asi i na válku civilizací.

Cochee, nemateš si náhodou výrazy pojem x průjem. Vše je přece o finanční gramotnosti, v níž předchozí ani současná generace zatím není dostatečně vzdělána!


Avatar uživatele
Stříbrný

To je jejich věc, uvítal bych, aby se zadlužili co nejvíc a začali si to házet, aby se náš národ trošičku geneticky pročistil.
Re dudu: jsem Husákovo děcko a má finanční gramotnost je téměř nulová, konstatuji bez mučení. Přesto však u mě existují jisté přirozené obranné mechanismy (nějaké výstražné červené světlo, dá-li se to tak nazvat), které mi nedovolí dostat se do životních potíží mým neuvážlivým jednáním, počítaje v to i a zejména jednání finanční.


Avatar uživatele
Zlatý

@pumík:

nebyť "husákových detí", mnoho dnešných "mladých" by ani nebolo na svete.

mladomanželské pôžičky a pôžičky na bývanie (bytové družstvá tieto pôžičky často zariadili za klienta) umožňovali mladým osamostatniť sa - dnes sú "mladí" s rodičmi pomaly do ich smrti - tak aké >kdo by vám sloužil<?.

dnes je situácia iná, obdobie po roku 1989 prinieslo konzum, konzum, konzum ako náboženstvo, všetko je podriadené spotrebe, akási "úcta" k predmetu získanému za prácu sa stratila.

je to proste fakt - veľa ľudí žije na dlh a v eufórii z radosti z novej veci (často nepotrebnej, ale iba módnej) zabúda na potrebu zaplatiť.

slogan "ži teraz, zaplať zajtra" neplatí - inak by sa mohli zrušiť napr. odvody na dôchodky.

starší zo skúsenosti dobre vedia, že požičia si je ľahko, vrátiť ťažko.

;-)


Avatar uživatele
Zlatý

Co si myslím? Že je to každého věc, jestli si o půjčku požádá a dostane ji. To jsou dnešní možnosti. Ty to za nikoho snad splácet nemusíš.
Na druhou stranu, pokud chci bydlet hned a nechci šetřit celý život na barák, proč si ten úvěr po zralé úvaze nevzít,ale musím vědět, že na to mám. Před smrtí si baráku neužiju. Proto je asi moderní i to zlatokopectví.


Avatar uživatele

Za komunistů to bylo více méně stejné, akorát v jiném měřítku.


https://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Jugare, svět se mění k nepoznání až se starší nestačí divit, ani na to pitomé auto jako zaměstnanec nenastřádáš do konce svého produktivního věku, proto leasing, kredit úvěr, půjčky a splátky, vono to už nějak dopadne...panimáješ ?


Avatar uživatele
Zlatý

cochee: ono na to není potřeba ani obrannej mechanismus, stačí si uvědomit, že když tou svojí půjčkou uživím jiného člověka, tak to pro mě nakonec asi moc výhodné nebude

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

annas - "celý svět dluží, tak proč bych nemohla já".

Avatar uživatele

anonym

Gecco,vymyhači dluhů je něco jinýho,než lichvářský neregistrovaní podnikatelé,tím pádem tvá taková statistika je k ničemu.

Avatar uživatele

anonym

...??!

Avatar uživatele

anonym

arygnoc - nebýt státní propopulační politiky nemnožili by se karmicky slabší, ovladatelnější matearialisti či "nemyslící" dělníci, kterých jsou dnes plné úřady práce.

Avatar uživatele

anonym

cochee - vdyď by tady nikdo nezbyl a kdo by vám sloužil?Jste zaujatý rasista...

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Odkdypak existují lidské rasy "dlužník" a "nedlužník?" :-D A já nepotřebuji, aby mi někdo sloužil. Nejsem feudál, obsloužím se sám.

Avatar uživatele

anonym

...tak si postav chleba a upeč třeba zeď sám pane univerzální vojáku.

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Diskriminace nerovná se rasismus, zaprvé. Zadruhé, když mi někdo upeče chleba/postaví zeď, tak jdu a chleba od něj koupím/zeď mu zaplatím. Dotyčný mi neslouží.

Avatar uživatele

anonym

Diskriminace, obzvláště ta "pozitívní" je rozlišování, ale "rasismus" chápu jako zaujatost tedy roztřiďování a, co se týká "technických služeb-jednou jsi nahoře a jednou dole" - jednou jsi v práci a jednou nakupuješ, jednou sloužíš systému a po výplatě jsi nezávislý predátor, takový je život jojo.

Avatar uživatele

anonym

Coche odppověděl skoro dobře,až na to házení,toné.
Ale za komančů byli půjčky hodně omezené,nežilo se na dluh,pouze tak ,že z novomanželské půjčky nebo půjčky na byt či domek.
Ale dens si mladí půjčují na tgo na co nemaj jak potom splácet,na fotáky,mobily,pc,a věci které jsou moderní a né na nezbytné věci.

Avatar uživatele

anonym

Však jo, kdyby dříve byli jiné možnosti...?komunisti nedávali cash, ale taky na lecos šeky a poukázky a "husákovi děti" si to pak odpracovali v pekárně.

Avatar uživatele

anonym

I za "komančů" se žilo na půjčkách jenom se o tom, tak nemluvilo.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1123
Zlatý marci1 872
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 462
Zlatý led 445
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.