Weroniq

jaký je rozdíl v minerální vodě perlivé, jemně perlivé a neperlivé?

jistěže v počtu bublinek, ale co se do vod přidává, aby byly perlivé? a je to škodlivé pít perlivé nápoje často nebo proč je minerálka perlivá i neperlivá?

Nejlepší odpověď
Damiana

Perlivá voda je nejvíce sycená kysličníkem uhličitým, jemně perlivá ho má méně a neperlivá minerálka je čistě přírodní, bez přidaného CO2 (ale může ho také nějaké množství přirozeně obsahovat – proto není „chuťově hladká“ jako pitná voda).
Minerální vody se dělí podle obsahu minerálů a stopových prvků, které obsahují podle lokalit, ve kterých vyvěrají. Proto jsou obvykle léčivé. Jen některé (lehce demineralizované vody) nebo ty s velmi nízkým obsahem minerálů (obvykle se pak řadí spíš ke stolním vodám) se dají pít častěji. I tak je lepší je střídat a nepřehánět to s jejich pitím. Pít jenom minerálky rozhodně nedělá tělu dobře.

Další odpovědi
Drap

Většinou se přidává CO2. Škodlivá, neškodlivá ? Všeho je potřeba užívat s mírou.

iceT

Perlivé nápoje mohou způsobovat nadýmání.Tedy hlavně ty,co perlí víc.Někomu to ale vadí a někomu zase ne.Je pravda,že studená perlivá voda pocitově osvěží rychleji než obyčejná neperlivá.
Třeba mě chlapi v hospodě kolikrát říkali,že pivo se nedá pít,když v něm bylo moc bublin.

Tady je zase něci jiného
http://zdrava-vyziva.doktor­ka.cz/piti-perlivych-napoju-rakovina/

Michal Kole

Myslím jen v počtu bublinek – množství CO2

pizlicka

hooodne bublineeek,mááálo bublinek,nééény bublinkááá 🙂

lukyLuky

mineralni voda je rozdil že obohacena o minerali,latkya stopove prvky,perliva voda ma obsach CO2 ,jemny pěrliva voda ma zniženy , obsach C02,običejna voda je mechanicky čištěna