Jindrich8

Jaký je rozdíl mezi perlivou a neperlivou vodou?

V perlivé jsou bublinky a v neperlivé ne… jo, to vím, ale jaký je hlubší rozdíl ? Například při hubnutí, má se pit spíše neperliva voda? Vadí když budu pit perlivou? Jaký to má význam pro tělo?

Nejlepší odpověď
ahold

Na hubnutí žádný význam není. Ale perlivá voda může způsobit potíže se zvýšenou plynatostí.

Další odpovědi
hapiky

Rozdíl je v množství oxidu uhličitého ve vodě obsaženého. Navíc, perlivá voda poškozuje sklovinu na zubech, ponejvíce ještě přidáním citrónu.
Navíc kysl.uhličitý způsobuje plynnatost, která musí ven, cestou hrdelní nebo pr.elní.

marci1

„Perlivá voda mírně zvětší vylučování žaludečních šťáv a zrychlí průchod potravy žaludkem a trávicím ústrojím. To není například vhodné pro lidi, kteří se snaží zhubnout, kteří naopak potřebují, aby strava procházela co nejpomaleji, aby jim pocit sytosti vydržel.“

Více: https://www.wo­manonly.cz/per­liva-voda-vas-nezabije-pri-hubnuti-je-to-ale-nepritel/