MacChill

Proč pijeme sycenou vodu?

Piju ji občas také, ale proč?

Nejlepší odpověď
mosoj

A proč ne. Mně více chutná a nevadí mně.
Pivo je také vlastně sycené.
Proč ji piješ ? Na to se musíš zeptat sám sebe.

Další odpovědi
Elk

Jednak je to pozůstatek návyku z dob dávno minulých, kdy se pila voda minerální, která byla přírodně okysličována, ale dnes je to spíše reklamní politika. Zhruba před 2O lety nebyly v obchodech prakticky žádné balené vody v PET lahvích, ale ve skle. Dnes se prodává obyčejní voda v Petkách, okysličená s přidáním příchutě anebo bez a hned se na tom dá vydělat. Proč ne, když to kupujeme?
Já osobně mám raději H2O z kohoutku anebo pivo, tím nic nezkazím.

Fun1k

Jednak to některým lidem chutná a částečně také kvůli konzervaci. Oxid uhličitý vytlačí z nápoje veškerý kyslík a zabrání se tak růstu anaerobních mikroorganismů, čímž se zvýší trvanlivost výrobku.