Michal Kole

Jaký je rozdíl mezi variabilním, konstantním a specifickým symbolem?

Nejlepší odpověď
fablen

VS: je nejdůležitější = označuje platbu – většinou to bývá číslo faktury. Dodavatel podle variabilního symbolu zařadí platbu k faktuře.

KS: není povinný a není třeba ho vůbec uvádět (označuje druh „dodávky“, zda se jednalo např. o zboží, službu, finanční služby atd.)
SS: též není povinný a často se vůbec neuvádí.

Pokud ale na faktuře jsou údaje všechny: VS, KS i SS, pak je určitě do převodního příkazu napsat.

Další odpovědi
mosoj

  1. Variabilní symbol je identifikační údaj. Je nejdůležitější !
  2. Konstatní symbol určuje za jaký druh služby je platba realizována a je to údaj statistický. Není povinný.
  3. Specifický symbol upřesňuje platbu pokud je třeba. Povinný není, ale pokud není uveden, automaticky se tam vepisuje duplicitně variabilní symbol