Neonka

Jaký je rozdíl mezi turistikou a turismem ?

Nejlepší odpověď
annas

Turismus je kombinace turistiky a kempování.

Turistika je zájmová činnost (sport, koníček, hobby) spočívající v krátkodobém cestování a poznávání prostředí, krajiny, památek, zvyků a lidí. Pak se turista vrací na místa svého obvyklého pobytu.

Podle Wikipedie

Další odpovědi
Miroslavst

Turismus* Cestovní ruch jako sektor služeb v cestování
Turistika* Turistika jako individuální sport či hobby

anonym

Turistika-dle mého je když si vezmu bágl a půjdem si do přírody po svych v pohorách a po horách(nejen ty hory),vyspat se pod širákem nebo v kempu a turismus-zaplatím a pojedu po krásných českých hradech a zámcích.

domik8

Turistika je dá se říct taková sportovní činnost, vezmu batoh a další vybavení, mimochodem skvělé věci na turistiku najdete tady https://www.na­turehikecz.cz/, a vyrazíte třeba někam do hor, na výlet do přírody a podobně. Je to činnost, zájem (koníček) daného člověka. Turismus jak ho vidím já, je svým způsobem cestovní ruch.