boky16

Jaký je rozdíl mezi světlem a zvukem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jinými slovy zvuk se může šířit jen v hmotném prostředí jako po sobě jdoucí vlnění s vyšším a nižším tlakem prostředí. Rychlost šíření (řádově ve stovkách až tisících m/s) je závislá na prostředí, jiná je ve vzduchu, jiná ve vodě a kovu. Světlo se může šířit i ve vakuu, a to konstantní rychlostí přibližně 300 000 km/s..

Další odpovědi
Edison

Zvuk je mechanické vlnění, světlo je elektromagnetické vlnění.

Doplnění: Z toho vyplývá spousta dalších věcí.

Kelt

Obojí je vlnění a zvukem se zabývá akustika a optika se zabývá světlem. Světlo se šíří v libovolném prostředí rychlostí 300 000 km/s, zvuk jen ve hmotném prostředí rychlostí 340 m/s . Barvy se liší vlnovou délkou, stejně tak tóny. Tóny vznikají na hudebních nástrojích a obvykle jsou složené z více tónů určitým způsobem provázaným a matematicky vyjádřeny.

DoTazatel

Je to prosté. Zvuk slyšíš, díky světlu vidíš.
Světlo je záření, paprsky. Zvuk vzniká reakcí mezi dvěma tělesy (vibrace).

Edison

Kelte, pleteš se. Světlo se vůbec nešíří v libovolném prostředí a vůbec ne stejnou rychlostí. To by nefungoval lom světla a rozklad bílého světla podle vlnových délek. Něco si o světle nastuduj.