Rokio

Jaký je rozdíl mezi rytířem a paladinem?

Co měl paladin navíc?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíly poznáte z definice.

Jinak Víc z odkazu
https://cs.we­blogographic.com/dif­ference-between-paladin-and-knight-9932

.Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma vyplývá z toho, jak vznikli. Oba bránili pravdu, spravedlnost proti zlu. vyznačovali se oddaností, čestností atd.

A. 1. ""Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.

2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami – paladinové jsou zbožní a dodlaní bojovníci se zlem."

https://kdoje­to.superia.cz/his­torie/paladin­.php

B. "Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.

Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.

Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní – nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů. Slovo rytíř pochází z německého Ritter."
https://kdoje­to.superia.cz/his­torie/rytir.php

Další odpovědi
aliendrone

Rytíř je typ těžce obrněného bojovníka (obvykle plná plátová zbroj) bojujícího převážně na koni a využívajícího především zbraně pro kontaktní boj, ale to není podmínkou. Protože annas již odpověděla, tak se podrobněji zaměřím na rozdíl v RPG hrách.

Paladin je typ rytíře se ZÁKONNĚ DOBRÝM přesvědčením a podle toho bys za něj měl hrát. Jestliže hra není „o ničem“, tak pokud se toho držet nebudeš, vyjde ti vstříc karmou. Tedy např. máš smůlu na pasti a jejich účinky, postihy v záchranných i útočných hodech atd., zkrátka máš po žížalkách, no. Leda bys změnil charakter na „padlého paladina“, pokud to hra umožňuje. ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.