jirka F

Jaký je rozdíl mezi prohlášením a pouhým mluvením?

Víte jak to myslím?😊

Nejlepší odpověď
Kepler

Prohlášení je sdělení nějakého důležitého a významného faktu. Mluvení – bla, bla, bla.

Další odpovědi
Kelt

Mluví každý, ale ne každé mluvení lze nazvat prohlášení. Musí to být nějaká osobnost, to prohlášení musí mít svou váhu, důležitost a mělo by být zachyceno pro budoucnost.

elkon

Nevím, jak to myslíš, ale prohlášení je obvykle dokument.

jirka F

No a co když někdo řekne že někdo něco prohlásil?

Pepa25

SSČ:
prohlásit dok.

  1. důrazně říci: prohlásil, že neustoupí
  2. označit 3, (veřejně) vyhlásit 1: prohlásit volbu za neplatnou; byl prohlášen nesvéprávným; práv. prohlásit za mrtvého
  3. slavnostně jmenovat, vyhlásit 2: bude prohlášen doktorem věd

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=prohl%C3%A1sit

Kepler

Toto beru jako jistou nadsázku. Třeba někdo prohlásil, že ten a ten je nebetyčný blb.