Jaký je rozdíl mezi očním (oftalmologie) a oční ambulancí optometrie?

Chci jít na vyšetření oči a nechat si změřit zrak pro koupi brýlí. Kam zajít pro stoprocentní spokojenost a záruku, že vám oči celkově změří a i vyšetří, a kde vám + předepíšou i slevu na koupi brýlí a kde vše hradí pojišťovna?

Nejlepší odpověď
annas

1. „Optometrie je nelékařská zdravotnická profese zaměřená na lidské oko a jeho vlastnosti. Specialista aplikující optometrii se nazývá optometrista. Jako u celé řady profesí, jsou i pravomoci optometristů v různých zemích jiné. Stěžejní náplní práce optometristy v České republice je především vyšetřování zrakových funkcí, stanovení příslušné dioptrické korekce a aplikace kontaktních čoček. Současně je optometrista také schopen poradit při výběru optimální korekční pomůcky. Je také schopen posoudit celkový stav zrakových funkcí, avšak nestanovuje diagnózu a neléčí oční choroby. Optometrie je společně s ortoptikou součástí primární péče o zrak na kterou navazuje lékařská péče – oftalmologie.“ atd.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Optometrie

2., „Oftalmologie (oční lékařství, dříve také okulistika) je obor medicíny, zabývající se onemocněními a chirurgií zrakových drah (visual pathways), jež zahrnují oko, mozek, a oblasti okolo mozku, jako je slzný systém nebo oční víčka. Termín oční lékař či oftalmolog implikuje vystudovaného lékaře, a vzhledem ke skutečnosti, že oční lékaři provádějí operace očí, jsou považováni za lékaře a chirurgy.“ atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oftalmologie

Jinak
„oftalmologie – podle ASJC – vědní obor zabývající se prevencí, diagnózou a léčením očních onemocnění, oční lékařství“

"optometrie – pracovník optometrista je vysokoškolsky vzdělaný pracovník v oboru optika a optometrie, který Vám vyšetří zrak a předpíše brýlovou korekci. Optometrista Vám zároveň měřío refraakci oka.

refrakce – viz odkaz – http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/refrakce

Zároveň je nutné si uvědomit, že optometrista Vám neudělá kontrolu očí, jen vyšetří zrak.