Rokio

Jaký je rozdíl mezi kecy a nesmysly?

Jedná se o to samé, nebo zde jsou drobné rozdíly?

Odpovědi
Filip84

Nesmysl je od toho, že nedává smysl, tedy, ku příkladu, klasická dada: šli dva medvědi, jeden hnědý, druhý doprava. Jemný Jeník jelena zjemní. Lesní lišák lepí lep. Nejsem účastníkem této konference, nicméně bych chtěl tučňáka. Prostě to nedává žádný smysl.

Samozřejmě, ta nesmyslnost nemusí být patrná a prima vista, výrok se může zdát pravdivý, například všelidově, laicky, leč realita je přesně opačná.

Kecy jsou kecy, něco, jako když puboši píší na „fuckbooky“: byl sem tam a prselo a pak neprselo a pak sme jely domu". Nesmyslné to není: dozvěděl jsi se z toho, že někde byl, kde pršelo a pak přestalo, a že potom jel domů. Akorát to je o ničem. Prostě tlachy pro tlachy. Nemusí to být, nutně, jak když puboší píší na „fuckbooky“, já pamatuju jak se bavily, svého času, dvě báby po šedesátce: „To máte hrábě, paní?“ „Ne, to nejsou hrábě, ale je to jak hrábě.“ „Takže se tím hrabe?“ „No, tož hrabe, ale já hrabu hrábjama, tady tím hrabu jenom to listí, když ho nepoberú hrábě.“ „Tož tím hrabete to listí?“ „No, to listí.“

Může to mít, taky, mnohem distingovanější podobu: „Ten toast je dnes obzvláště dobrý, drahá.“ „Ano, výtečný toast.“ „A kdo ten toast připravoval, drahá?“ „Nevím, myslím, je Juddy.“ „Paní Hawkinsová?“ „Ano, madam?“ „Kdo dnes připravoval toasty, prosím?“ „Juddy, madam.“ „Juddy připravovala toasty, drahý.“ „Juddy, ta malá opička?“ „Už je jí devatenáct, drahý.“ „Juddy už je devatenáct?“ „Ano, Juddy už je devatenáct, drahý.“ „Neuvěřitelné!“ „Ano, neuvěřitelné, drahý.“ „Paní Hawkinsová?“ „Ano, sire?“ „Vyřiďte, prosím, Juddy mé poděkování a pochvalu, ten toast je dnes fenomenální!“ „Ano, pane, vyřídím, pane, děkuji, pane.“ 🙂

zjentek

Jaj tak to ti umím vysvětlit. Hele, to co tady na serveru my dva předvádíme tak to jsou jsou kecy. No ale kdybychom my sami byli přesvědčeni o důležitosti či pozitivním významu těchto keců, tzn. na př. přesvědčovali jiné o jejich důvěryhodnosti, pak už by šlo o nesmysly. A to celkem nebezpečné nesmysly. Takto je vidět, že nemáme v plánu komukoli ublížit. Takže snad jsem poradil 🤷‍♂️