Amie

Jaký je rozdíl mezi katedrálou a kostelem?

Myslím to z hlediska, že plzeňský katedrála je vlastně kostel. Jak se to vlastně pozná, že to není to na jsou místní zvyklí, ale něco jiného?
Doplňuji:
děkuji. Jak jsem to ani nehledala. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Kopírování již jednou vložené otázky, kde se odpověď s časem nikterak nemění, viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-chramem-a-katedralou-iv

Další odpovědi
tom004

Kostel
Kostel je křesťanský svatostánek. Slouží především k modlitbám, ale konají se zde například i křty a svatby.

Katedrála
Pokud se jedná o hlavní kostel diecéze nebo sídelní kostel biskupa, je nazýván katedrálou. To znamená, že na to, zda se jedná o kostel nebo katedrálu, nemá vůbec žádný vliv velikost stavby.

Zdroj: http://www.roz­dily.cz/Rozd%C3%A­Dl_mezi_koste­lem,_katedr%C3%A1lou­_a_chr%C3%A1mem

Lucijej

ještě doplním Toma004:

Řeknu to dost neodborně:
Katedrála z architektonického pohledu má kolem hlavního oltáře ještě dokola několik „kapliček“ s dalšími oltáři. Takových staveb jsou v ČR čtyři: sv. Vít v Praze, sv. Barbora v Kutné Hoře, Sedlecký klášter u Kutné Hory a sv. Bartoloměj v Kolíně.
Tak jsme se to aspoň učili v dějepise na gymplu v Kutné Hoře :o)