Complex

Jaký je rozdíl mezi hnědým a třtinovým cukrem?

Nejlepší odpověď
annas

"Je třeba rozlišit hnědý cukr řepný a hnědý cukr třtinový.

Hnědý cukr je vyrobený – stejně jako bílá klasika – z řepy, kdežto třtinový je z cukrové třtiny.

Třtinový cukr obsahuje zdravou melasu, kterou sice hnědý cukr může rovněž obsahovat, ale do hnědého cukru se třtinová melasa dodává ,.
ale do hnědého cukru se třtinová melasa dodává posléze, kdežto v třtinovém cukru je již obsažena v základní surovině.

Jak na hnědý cukr v obchodě

V obchodě nemusí být snadné se mezi hnědými cukry orientovat. Nejlepší je se vždy podívat na etiketu, zda cukr obsahuje melasu a taktéž se řídit cenou, nejlevnější hnědý cukr bývá právě nerafinovaný řepný cukr, kterému bychom se měli vyhnout obloukem." atd.

https://fresh­.iprima.cz/jak-na-to/cukr-bily-hnedy-nebo-trtinovy

Další odpovědi
Kepler

Obojí je třtinový cukr (sacharóza), akorát ten hnědý není rafinovaný a obsahuje zbytky melasy.