adajdaaaa

Jaký je rozdíl mezi diplomovaným zdravotnickým záchranářem a zdravotnickým záchranářem?

jaký je tam rozdíl? nebo je to to stejné, ale v běžném hovoru se nepoužívá slovo diplomovany?

Odpovědi
annas

Vložila jsem vám odkaz na SZŠ, – VOŠ – obor diplomovaný záchranář.

Mohla jste si přečíst, co všechno dělá, tedy kde se absolvent uplatní.

Zdravotnický záchranář – přečtěte si v odkazu ¨jde o obecné pojmenování, název profese. Další podle vzdělání.

Diplomovaný záchranář , „bakalář“ záchranář – VOŠ , VŠ.

  1. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zdravotnic­k%C3%BD_z%C3%A1chran%C3%­A1%C5%99
  2. "Zdravotnický záchranář získává odbornou způsobilost k výkonu svého povolání dle zákona č. 96/2004 Sb. § 18, kde je uvedeno několik možných způsobů pro získání této způsobilosti.

Odborně způsobilý k výkonu povolání zdravotnického záchranáře je

  1. absolvent akreditovaného bakalářského studijního programu pro

přípravu zdravotnických záchranářů,

  1. ále absolvent minimálně tříletého studia v oboru diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšších odborných školách
  2. nebo absolvent střední zdravotnické školy v oboru zdravotnický záchranář, pokud bylo studium prvního ročníku zahájeno nejdéle v roce 1998/1999, přičemž může vykonávat své povolání bez odborného dohledu až po 3 letech výkonu povolání zdravotnického záchranáře, do té doby je povinen vykonávat všechny činnosti pod. odborným dohledem"

--
Rozdíl zjistíte v textu. Více se dovíte v odkazu
https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:XC6FgXmRdqMJ:­https://otik.u

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI
FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ
BAKALÁŘSKÁ PRÁCE
Tereza Homolková 2017
Studijní obor: Zdravotnický záchranář 5345R021
ŽIVOTNÍ STYL ZDRAVOTNICKÝCH ZÁCHRANÁŘŮ
V ČESKÉ REPUBLICE