Rokio

Jaký je rozdíl mezi degustací a ochutnávkou vína?

Vídím zde rozdíl zásadní. Při degustaci se víno nakonec vyplivne. Pokud ho ale někdo chce ochutnat, tak si ho vychutnává v puse a na konci ho spolkne.

Myslím si, že ti turisté, kteří jdou na ochutnávku vína, ho nevyplivnou. Oni ho nakonec spolknou.

Odpovědi
Drap

Myslím, že takový rozdíl neni. I degustatéří, someliéři někdy víno polknou. Víno je taková zvláštní komodita. Myslím , že výrazy lze považovat za synonyma