Jaký je rozdíl mezi čundrem, vandrem a výletem?

Nejlepší odpověď
annas

  1. "Výlet

(společná) delší vycházka n. vyjížďka pro osvěžení: jít, jet na výlet; jednodenní, školní výlet; výlet do hor;

  1. Vandr
  1. někdejší cestování, zvl. tovaryšů, na zkušenou: jít na vandr, vandrem
  2. hovor. expr. cestování (popř. též turistické), potulování se vůbec: prázdninový
  1. čundr

čundr – obecný výraz, expresívní a slang (trampský) výlet do přírody"

Vše v odkazu
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=%C4%8Dundr

Původ některých slov v odkazu a synonyma k nim

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/synonyma-slova-vandrak-jsou-take-cundrak-tramp-poutnik-cestujici-jak-to-ze-ma-zrovna-vandrak-negativni-nadech

Další odpovědi
Drap

Přesné vyjádření významu slov dala annas. V trampských komunitách se používal výraz čundr a vandr jako synonyma. Trampové většinou mezi sebou užívali výraz vandr a civilisté/mastňáci/ povětšinou výraz čundr a od toho čundráci. Výlet může být rodinný, turistický, s přáteli s partnerem. Může být několikahodinový, také ale celodenní nebo i několikadenní. Většinou se jedná o civilizovanější formu než klasický vandr. Rozdíly nejsou nijak veliké, tak se to občas i různě u různých lidí vzájemně zaměňuje.

Morris

čundr- voda,výlet může být i do města a vandr nevím…

Kajoch

Já osobně v mládí jezdíval na čudr.Kdysi dávno jsem četl v jedné rubrice v časopise Mladý svět otázku:naši mi zakazují jezdit na vandr(čundr).Chrání tím mne,nebo přírodu?
Šimek na to nedokázal tehdy odpovědět a dotyčného jen pochválil za dotaz:)