Avatar uživatele
anonym

Jaký je rozdíl mezi čundrem, vandrem a výletem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Kajoch před 2191 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

  1. "Výlet

(společná) delší vycházka n. vyjížďka pro osvěžení: jít, jet na výlet; jednodenní, školní výlet; výlet do hor;

  1. Vandr
  1. někdejší cestování, zvl. tovaryšů, na zkušenou: jít na vandr, vandrem
  2. hovor. expr. cestování (popř. též turistické), potulování se vůbec: prázdninový
  1. čundr

čundr – obecný výraz, expresívní a slang (trampský) výlet do přírody"

Vše v odkazu
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=%C4%8Dundr

Původ některých slov v odkazu a synonyma k nim

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/synonyma-slova-vandrak-jsou-take-cundrak-tramp-poutnik-cestujici-jak-to-ze-ma-zrovna-vandrak-negativni-nadech

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Přesné vyjádření významu slov dala annas. V trampských komunitách se používal výraz čundr a vandr jako synonyma. Trampové většinou mezi sebou užívali výraz vandr a civilisté/mastňáci/ povětšinou výraz čundr a od toho čundráci. Výlet může být rodinný, turistický, s přáteli s partnerem. Může být několikahodinový, také ale celodenní nebo i několikadenní. Většinou se jedná o civilizovanější formu než klasický vandr. Rozdíly nejsou nijak veliké, tak se to občas i různě u různých lidí vzájemně zaměňuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Morris

čundr- voda,výlet může být i do města a vandr nevím…

před 2191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajoch

Já osobně v mládí jezdíval na čudr.Kdysi dávno jsem četl v jedné rubrice v časopise Mladý svět otázku:naši mi zakazují jezdit na vandr(čundr).Chrání tím mne,nebo přírodu?
Šimek na to nedokázal tehdy odpovědět a dotyčného jen pochválil za dotaz:)

před 2191 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek