Avatar uživatele
huxa

Jaký je rozdíl mezi být do někoho zamilovaný a někoho milovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Deli, Monča.R.E.T. před 3645 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Zamilovaný můžeš být klidně i do někoho, koho vůbec neznáš. Proto si ho lze ve svých představách idealizovat a formovat podle toho, jak se ti to hodí. Zamilovaný můžeš být zpočátku i do toho, s kým začneš chodit. Hlavně, když je to ten, kdo je tvůj vysněný ideál. To pak je pak člověk naměkko, je k okolí milejší, ale u partnera přehlíží maličkosti, které mu později mohou lézt na nervy, hájí svého milého zuby nehty, je nekritický a často i otravný...:-)
Milovat někoho ale obvykle začneš až tehdy, když ho více poznáš a začneš si ho vážit. Máš o něj strach, chybí ti, víš, že se na něj můžeš spolehnout. Máte společné zážitky, vzpomínky, .... A hlavně - víš, že on tě miluje také. A to se - pokud jsi citlivý a vnímavý člověk - opravdu pozná...:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

zamilovanost: emoční stav vyznačující se touhou a závislostí na předmětu touhy, kdy člověka v nepřítomnosti druhého tíží stesk, někdy i žárlivost. Ve stavu zamilovanosti jedinec zcela přehlíží chyby a nedostatky druhého, byť by byly sebezjevnější. (V některých pojetích je láska ztotožňována se zamilovaností, v jiných je zamilovanost považována za dočasnou fázi lásky a v dalších je zamilovanost od lásky zcela odlišována.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Huxo, já bych to shrnula velice jednoduše: Do svého manžela jsem se zamilovala... a dnes, po několika společných letech, ho velmi miluji.

Zamilování se je prostě krátkodobý (řekla bych tak do 1 roku trvající) stav, kdy máš růžové brýle. Pak může nastat vztah, kdy jeden druhého miluje. I když to třeba řekne jen jednou do roka, ale dělá pro Tebe věci, kterými Ti usnadňuje život a dělá radost. A Ty je rád děláš pro ni - protože ji miluješ.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy