Avatar uživatele
Kelt

Jak zbavit růžových brýlí?

Možná máte zkušenosti a tak třeba poradíte. Jak je možné, že inteligentí člověk s velkým přehledem vidí ve svém partnerovi div ne modlu, prince z pohádky. To používá část těla na opačném konci páteře než je mozek? Většina rodiny dotyčného partnera odsuzuje, ale dotyčná nechce vidět a slyšet nic proti němu. Naopak ho ještě hájí? Určitě jste podobnou zkušenost zažili. Tady asi rozumné argumenty nepomohou. Člověk se musí spálit. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3342 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Připomněl jste mně růžové brýle poutníka z" Labyrintu " od J. A. Komenského.,Ten je „měl na očích“ a podlehl svým dvěma průvodcům, byl spokojený s tím, co viděl, byť šlo o zkreslený pohled na svět. Prohlédl až později, ale jako věřící nalezl svůj způsob řešení.

Ti, kdo se těmito brýlemi dívají, neuvěří, že jde o klam, neposlechnou nikoho, mají svou hlavu.. Jsou opravdu jako slepí, zmatení a rady nechápou. Jenže když za čas prohlédnou, sundají brýle, často se ptají, Proč jsem neposlechl(a), proč jsem by(la) tak naivní. Pozdě …

Je pravda, že někdy člověk udělá to, co později považuje za svou chybu. U někoho jde třeba o určitý vzdor. Nebo jde za svým cílem rovně, bohužel, odbočí doleva nebo doprava. Cesta zpět nevede, je jen bohatší o poznání …

Stalo se něco podobného mé neteři. Dlouhá historie, vzala si Araba, asi po půlroce před ním uprchla do Anglie ,kam měl její manžel zakázaný přístup. Zapomněla jsem, v kterém městě má neteř na domě „kus střechy“, na niž dala peníze za prodaný byt u nás.

Láska na první pohled, podlehla jeho sladkým „řečičkám“, on je jiný než ostatní, ona je dospělá, nikdo jí nemá co radit, je to její život atd. Domnívala se, že se bude mít jako v bavlnce, ale mýlila se …Téměř dennodenně jí uštědřil rány, byla samá modřina … Vybrala si sama, i když se spálila, nikdo jí nic nezakazoval, jen varoval před zbrklým rozhodnutím …

Zkomplikovala si život …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Buď to nechat tak jak to je, popřípadě více zapnout mozek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Emoce vs. logika…
😉
…„Tady rozumné argumenty nepomohou. Člověk se musí spálit.“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na rozdíl od jiných věcí na tom nevidím nic špatného. Je to jenom a jenom věcí těch dvou a ostatním do toho nic není. Doma ani zde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Odpověděl jste si sám poslední větou – člověk se musí spálit… Láska je slepá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek