mikee.nikee

Jaký je recept na lívance ?

A jaký je rozdíl mezi těmi malými lívanci a těmi velkými co jsou oblíbené v USA ?

Nejlepší odpověď
iceT

Recept je snadný a rozdíl bych viděla v tom,že v některých receptech české kuchyně se používá i droždí,jinde třeba ne.
Velikostně rozdíly nejsou,snd jen podle toho jestli se smaží jako palačinky nebo pokud domácnost vlastní lívanečník…

Další odpovědi
Elekrikář

Recept na lívance. Mléko , vejce,hladká mouka cukr a droždí.Trochu přepuštěného másla. Pro vůni. Velikost záleží na jakou pánvičku je naliješ. Chuť by mněla být stejná. Místo droždí lze použít i prášek do pečiva.Mohou být i slané posypané sýrem a olivami s kouskem feferonky. Nejlepší jsou povidla a posypat strouhaným tvarohem a šlehačkou nebo trochou zajkysané smetany.