kocickaaa

Jak udělat palačinky?

prosim postup jak delate palačinky.. :) diky

Nejlepší odpověď
roxy52

Třeba takhle- http://www.go­ogle.cz/search?hl=&q=pa­la%C4%8Dinkov%C3%A9+t%­C4%9Bsto&source­id=navclient-ff&rlz=1B3GGL­L_csCZ385CZ387&i­e=UTF-8&aq=8&oq=pala%C4%8Dink

Další odpovědi
hanulka11

cca 1/2 l mléka
cca 20dkg polohrubé mouky
špetku prášku do pečiva
špetku soli
1 vejce
1 lžíci cukru
a 1žíci oleje
Vše dobře rozšlehám a nechám cca 1/2h v ledničce
Po té smažím tenké palačinky na pánvi kterou jen lehce pomastím .

Sypu moučkovým cukrem a pokapu citronem ,zabalím a podávám.
Doplňuji:
s tou lžící oleje nejsou vůbec mastné jak se domnívá panenka, olej se tam dává jen proto, že se těsto/palačinka/ líp obrací

Lenjička

Budete potřebovat mléko – pode toho kolik vás to bude jíst. Pro dva až tři tak půl litru. Do toho jedno vajíčko a rozkvrdlat. Jeden vanilkový cukr. Pokud máte raději sladčí, dejte dva.(Já jako vylepšovák dávám ještě skořicový cukr.) Pak jen trošku osolit a lžičku kypřícího prášku. Kluci v akci do těsta dávají olej, ale já raději nemastné 🙂
A potom jen zahustíte hladkou a polohrubou moukou v poměru jedna ku jedné. Aby byly hutnější, těsto musí být hustší. Pro tenké a měkoučké udělejte těsto řidší (asi jako mléčný koktejl 🙂 )

Snad jsem nic nezapomněla 🙂 Jen snad: První palačinka se udělá na nejvyšší stupeň a nikdy nepovede, další udělějte tak na 4. stupeň z 6.

Pendolino

Na jednu davku asi 4–5 palačinek
1/4 mleka
1 vejce
3–4 vrchovate lžice hl.mouky
Pořadně rožlehat, mužete přidat i vanilkovy cukr a pak na trošce oleje smažit nejprve z jedne strany a pak z druhe.Hotove potřit marmeladou smotat a posypat mouč.cukrem.Nebo naplnit ovocem smotat postřikat šlehačkou a posypat grankem.Stači jedna a jste syti

lola

Všeho dávám přiměřeně. Do mléka vmíchám POLOHRUBOU mouku,je lehčí,lépe se rozmíchá a nedělá hrudky. Přidám vejce,podle mléka na cca 1/2l mléka 1 vejce. Trochu cukru,ten se zbytečně připaluje,zbytek si docukrujete podle chuti na talíři. Na rozpálenou pánev s trochou oleje liji odzhora dolů těsto. Krásně se po pánvi rozteče a nemusí se už jinak tvarovat. Osmahnu z obou stran a plním je marmeládou,ovocným jogurtem,kaka­em,nebo salkem s kakaem,podle chu­ti.

hanulka11

omlouvám se příspěvek psala Lenjička ne panenka.