RQLM

Kolik surovin na cca 8 palačinek?

Internet je plný receptů, ale netuším, kolik z toho vznikne palačinek. Popravdě budu sám dělat palačinky poprvé a chci udělat rozumné množství pro dva lidi, žádnou zásobu 🙂

Děkuju.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Když je dělám pro sebe na dva dny, je to stejné jako na jeden den pro dva 🙂 Půl litru mléka + 1 vejce + špetku soli + hladkou mouku postupně přikvedlávám až, jak by řekla moje babička „těsto necmrnká“. Pak rozpálím pánev, potřu olejem a naleju malou sběračkou těsto do tenka, po chvíli obrátím. Je to hodně rychle hotové, skládám je na talíř na sebe. Potírám olejem před každou další palačinkou.
Doplňuji:
Když se první nepovede, nevadí. Babička říkávala, že ta první patří kuchařce 🙂

Další odpovědi
hanulka11

dneska jsem je dělala
dala jsem 1/2l mléka měla jsem tu rozbitá dvě vejce tak jsem je dala a špetku soli ,1/2lžíce cukru , a cca 8 lžic polohrubé mouky a 2 lžíce hladké a 1/4 sáčku prášku do pečiva rozmíchala bylo to rychlé a kápla jsem do toho 1/2lžíce oleje …líp se pak obracejí

pánev jsem rozpálila lehce potírala olejem byly raz dva usmažené

bylo jich 9 hodně velké a tenké-vidíš nevymýšlím si:D:D

http://img.na­dapenny.com/t20/120­79/nadap125625283­770232.jpg

Sůvo… jak víš že se nepovedla …měla jsem trhanec ,ale pak už šly parádně

Děda Louda

Přiměřeně.

venkovan

od všeho přiměřeně s ohledem na předpokládanou velikost palačinky. Takže to může být od několika deka až po tuny surovin.