Avatar uživatele
RQLM

Kolik surovin na cca 8 palačinek?

Internet je plný receptů, ale netuším, kolik z toho vznikne palačinek. Popravdě budu sám dělat palačinky poprvé a chci udělat rozumné množství pro dva lidi, žádnou zásobu 🙂

Děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4392 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Když je dělám pro sebe na dva dny, je to stejné jako na jeden den pro dva 🙂 Půl litru mléka + 1 vejce + špetku soli + hladkou mouku postupně přikvedlávám až, jak by řekla moje babička „těsto necmrnká“. Pak rozpálím pánev, potřu olejem a naleju malou sběračkou těsto do tenka, po chvíli obrátím. Je to hodně rychle hotové, skládám je na talíř na sebe. Potírám olejem před každou další palačinkou.
Doplňuji:
Když se první nepovede, nevadí. Babička říkávala, že ta první patří kuchařce 🙂

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

dneska jsem je dělala
dala jsem 1/2l mléka měla jsem tu rozbitá dvě vejce tak jsem je dala a špetku soli ,1/2lžíce cukru , a cca 8 lžic polohrubé mouky a 2 lžíce hladké a 1/4 sáčku prášku do pečiva rozmíchala bylo to rychlé a kápla jsem do toho 1/2lžíce oleje …líp se pak obracejí

pánev jsem rozpálila lehce potírala olejem byly raz dva usmažené

bylo jich 9 hodně velké a tenké-vidíš nevymýšlím si:D:D

http://img.na­dapenny.com/t20/120­79/nadap125625283­770232.jpg

Sůvo… jak víš že se nepovedla …měla jsem trhanec ,ale pak už šly parádně

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Přiměřeně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

od všeho přiměřeně s ohledem na předpokládanou velikost palačinky. Takže to může být od několika deka až po tuny surovin.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek