Avatar uživatele
Adéla Joon

Palačinky recept

Neznáte někdo recept na Palačinky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Makina před 4455 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

na 1 l mléka dám cca
40 dkg hladké mouky
špetku soli
2 vejce
1 plnou lžíci cukru
1 lžíci oleje/ten dávám proto ,aby se mi palačinky dobře obracely/je to vyzkoušené

vše dobře rozšlehám a na rozpáleném tuku smažím po obou stranách

klidně když ti zbyde těsto, můžeš nechat v ledničce a usmažit si druhý den zbytek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Já dělám palačinky téměř stejně jako Hanulka 11, ale nedávám žádný cukr. Mohu je pak použít i na slano. Hlavně smažit na pánvi jen potřené tukem a hodně tenké.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Dělám stejně jako Hanulka, ale z bílé mouky jen ty sladké. Když chci slanou náplň, dělám galetky – palačinky z pohankové mouky (voda + trocha minerálky, lžíce olivového oleje, špetka soli, pohanková mouka – těsto nechám alespoň hodinu odležet. Plněné špenátem s ricottou nebo s bazalkovým pestem, tomaty a parmazánem jsou nepřekonatelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Já taky nedávám cukr. Jinak je dělám skoro stejně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vlajan1981

Tyjo, tak s palačinkami jsem také v poslední době dost bojovala. Zkoušela jsem pár receptů, co jsem našla na internetu a nikdy to moc nedopadlo. Co se mi ale osvědčilo je jeden, který jsem našla na https://palacin­ky.org/ Mimochodem je to skvělá stránka, mají tam víc receptů na palačinky, jak naslano, tak nasladko. :)

Nový příspěvek