Adéla Joon

Palačinky recept

Neznáte někdo recept na Palačinky?

Nejlepší odpověď
hanulka11

na 1 l mléka dám cca
40 dkg hladké mouky
špetku soli
2 vejce
1 plnou lžíci cukru
1 lžíci oleje/ten dávám proto ,aby se mi palačinky dobře obracely/je to vyzkoušené

vše dobře rozšlehám a na rozpáleném tuku smažím po obou stranách

klidně když ti zbyde těsto, můžeš nechat v ledničce a usmažit si druhý den zbytek

Další odpovědi
Sůwa

Já dělám palačinky téměř stejně jako Hanulka 11, ale nedávám žádný cukr. Mohu je pak použít i na slano. Hlavně smažit na pánvi jen potřené tukem a hodně tenké.

Damiana

Dělám stejně jako Hanulka, ale z bílé mouky jen ty sladké. Když chci slanou náplň, dělám galetky – palačinky z pohankové mouky (voda + trocha minerálky, lžíce olivového oleje, špetka soli, pohanková mouka – těsto nechám alespoň hodinu odležet. Plněné špenátem s ricottou nebo s bazalkovým pestem, tomaty a parmazánem jsou nepřekonatelné.

terry

Já taky nedávám cukr. Jinak je dělám skoro stejně.

vlajan1981

Tyjo, tak s palačinkami jsem také v poslední době dost bojovala. Zkoušela jsem pár receptů, co jsem našla na internetu a nikdy to moc nedopadlo. Co se mi ale osvědčilo je jeden, který jsem našla na https://palacin­ky.org/ Mimochodem je to skvělá stránka, mají tam víc receptů na palačinky, jak naslano, tak nasladko. :)