barnajka

Máte nějaký tip, jak připravit lívance naslano?

Vyškrábala jsem v ledničce jedno balení kefíru, brzo končí minimální trvanlivost. Pít se mi to teď nechce a na netu jsem našla recept na kefírové lívanečky. Řekla jsem si, že bych to zkusila, ale budu vařit i pro bráchu, a ten moc na sladký není. Děláváte někdo lívance naslano? Co všechno (z běžně dostupných surovin) se dá nahoru použít?

Asi se ptám hloupě, ale co se vaření týká, moc fantazie jsem nepobrala a experimentovat se bojím, když to nebudu jíst jenom já :)

Za nápady všem moc děkuju – zachráníte nejen mou kuchařskou pověst, ale taky bráchu před pojitím hlady :))

Nejlepší odpověď
hanulka11

udělej si v kastrůlku takový mišmaš nakrájej rajčata nadrobno/spař a sloupni/, přidej nastrouhaný kousek salámu, sýra , zamíchej, já ráda pálivé přidám tabasco nebo chilli pastu, natři na lívance a je to

já mám ráda i s olivovou pastou
můžeš si ji sama udělat pokud máš doma olivy – rozsekat v sekáčku – můžeš přidat kousek česneku a namazat

udělej k tomu mísu okurkového salátu

Další odpovědi
hanny 2

Naslano můžeš plnit vším možným jako pizzu.
Nebo – na cibulce opéct nakrájený salám,zamíchat vajíčka nebo na kostky nakrájený sýr např. nivu,bryndzu,jak se rozpustí,naplnit a hotovo.
Nebo opéct angl.slaninu,do toho špenát.Osolit,o­pepřit.
Fantazii se meze nekladou!
A další pro inspiraci – http://www.prima-recepty.cz/re­cept/36705-vyborne-palacinky-na-slano/