zjentek

Jaký je postup vyšetřovatelů v případě úmrtí jediného obyvatele domácnosti, který po sobě na místě zanechal mazlíka?

Př: kriminálka vyjede k případu vraždy do bytu, kde nalezne mrtvého majitele bytu a živého mazlíka, třeba kočku anebo psa. Nikdo jiný však v domácnosti nežije a ani do ní nikdo nemá přístup. Nikdo nepřijde, protože z domácnosti se po smrti majitele stala odúmrť.

Můj předpoklad je ten, že po zajištění důkazů kriminalisté neodejdou a nenechají mazlíka napospas osudu, ať si „žije svým životem“, neboť zvíře v zajetí se o sebe nemůže postarat jako zvíře divoké.

Nikdo neví?

jaký je postup vyšetřovatelů, kteří opouštějí místo činu či jiného druhu úmrtí, kde na místě (v tomto případě v odúmrti) zůstává živý „mazlík“?

MAJÍ POVINNOST TO JAKKOLI ŘEŠIT? Nebo po své práci odejdou, zamknou a neřeší to?(Nezajímají mě jakési naivní předpoklady o příbuzných či lidech okolo odúmrtě ve vztahu k jim cizímu mazlíkovi.)

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se nenajde známý, či příbuzný, který se o zvíře postará, tak tento mazlíček putuje do útulku. I domácí mazlíček je součástí dědického řízení, protože v tomto případě je považován za věc.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… příbuzní, známí, sousedé, nebo útulek …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

NIKDO NEVÍ???