Kelt

Jaký jazyk je nej..... z hlediska mluveného projevu? Vysvětlím

Nevím, jak to slovo nazvat. Tak to trochu rozeberu. Každý jazyk má složku hovorovou a psanou. A dejme tomu, že rodilý mluvčí, třeba politik má projev. On něco říká a druhý den je to v novinách. A některé projevy jsou i na youtube a zároveň je možné i takové projevy najít v tom jazyce, jakým mluví dotyčný. Nemusí to být samozřejmě jen politik, ale i herec a pod. A kdyby se spočítal počet slov, které řekne ten člověk v určitém jazyce třeba za minutu, tak je to v každém jazyce stejné, nebo jsou jazyky pomalejší a rychlejší.
Například počet slov, které řekne Němec, nebo Francouz, Ital, či Čech. Nebo někdo jiný? Jsou někde takové informace? A mám na mysli zřetelný jasný projev? Takže děkuji za odpověď a za správné slovo.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlepší jazyk je rodný. Nechápete pointu. Jazyk je součástí kultury, mechaniky, vědy, vývoje a způsobu myšlení. Pro Skandinávce je nesmysl měnit své abstraktní počty na konkrétní atd. → jazyk je přímou součástí dané kultury, přímo ovlivňuje způsob myšlení – způsob chápání čísel, množství, času, humoru, smutku, … Mezi jednotlivými rasami a kulturami neexistují překlady, rituály a postupy, které nemají obdoby v druhé kultuře. Učením jazyka se učíte cizí kulturu a svou do ni jen těžko propašujete. Samozřejmě po generacích pomalých změn dochází k postupnému prolínání. Ale pro jednotlivce existuje jen rodná řeč. Je to způsob práce, vzdělání, vývoje, … Porovnávat jazyky je zcestné. Je důvod, proč se někde dbá na gramatiku více, někde na počty, někde na čas, … Jedni jednají rychle a funkčně, jiný květnatě a s humorem. Jazyk vznikal 277 000 let → žádná kultura není stejná a žádný způsob myšlení není zcela přeložitelný, vysvětlitelný, …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.