Kryšpín

Jaký důvod vede zvědavce a čumilce k focení dopravních nehod když není účastníkem?

Server BR 24 uvádí, na dálnici nedaleko Norimberku došlo k těžké dopravní nehodě, několik řidičů z Česka si natáčelo vídeo. Zasahující nekompromisní policista k čecháčkovi chcete vidět mrtvé máte možnost, vystupte a jdeme k místu kde zemřel řidič, tady leží, jste spokojen. Měli byste se stydět zaplatíte pokutu 128 Euro poněvadž jste fotil místo dopravní nehody.
A čecháček nebyl junior ani senior, jinak čumilství je v Německu zakázáno.

Nejlepší odpověď
dust8

Prestiž na internetu, lajky na facebooku.

Další odpovědi
Kepler

Čumilství, nebo dokonce focení a natáčení místa tragické dopravní nehody, kde přišly o život lidé, je fakt neetické a právo mají jen vyšetřující orgány. To je skoro hyenismus. Co je k tomu vede? Prostě jim to přijde jako zajímavé: hele, co jsem viděl! Bez skrupulí bych vyfotil požár Notre Dame nebo sněmovny parlamentu, pokud by všichni včas utekli.

Rokio

Třeba k tomu, aby měli důkaz pro policii.

aliendrone

To může být z mnoha důvodů, třeba zvědavost. Naprostá většina lidí žije tak ubohoučký život, že např. vidět na vlastní bulvy mrtvolu je už „opravdu něco“.

Navíc připočitej dnešní trend „musím dát něco nového na zeď“ (FB, Instáč atd.) a přeci jen v záplavě snídaní, šatiček a vůbec zoufalých nudností je tohle změna.

Je fuk jaký „důvod“ lidi k takovému jednání nutí, stejně tak jako důvody k práskačství atd., měl by se k tomu zaujmout především STŘÍZLIVÝ postoj. Německý zákon „proti čumilům“ je STEJNĚ TRAPNÝ, jako čumilství samotné.

Postihovat čumilství (například pokud čumilové PŘEKÁŽÍ v práci záchranářům, OK, jsem PRO všemi deseti a pořádně to „nacenit“ – alespoň od 1000€ VÝŠE!

Na druhou stranu tak jak je to praktikováno, tedy „za focení místa činu“ (byť čumil nijak nepřekáží) je systémem VÍTANÉ OMEZOVÁNÍ SVOBODY, co kdyby dotyčný nafotil někde něco, co s „nehodí do krámu“? Ubyde díky tomu videí s „nepřiměřenými“ zásahy fízlů atp. A pochopitelně každý další přijem do eráru se šikne, jak odrbat o trochu navíc občany, tak PROTO je to TRAPNÝ ZÁKON! :(

jáára

Tady jde spíš o nevěnování se řízení – používání komunikačního nebo záznamového zařízení během jízdy. Kdyby se šli podívat blíž, pokutu by nedostali.

anonym

Nemyslím si, že zrovna toto je problém který bychom měli akutně řešit ani že to vůbec je nějaký problém. Pokud čumil nepřekáží ať si fotí a natáčí co chce – jeho věc. Samozřejmě nesmí bez svolení zainteresovaných video publikovat pokud nerozmazal k nepoznání tváře či jiné osobní údaje podle kterých by bylo možné identifikovat konkrétní účastníky. To už ale spadá pod zákon o ochraně osobních údajů a není potřeba kvůli tomu vymýšlet nějaký další o zákazu čumilství, což zní opravdu absurdně.