dust8

Jaký druh stromu máte nejraději a dokážete to i zdůvodnit?

Odpovědi
elkon

Jako užitkový strom broskev (máme z ní úrodu) a jako okrasný Katalpu (krásně kvete).

hard work

Byl to buk, protože je to takový mohutný lesní strom, který evokuje takovou tu pravou přírodu. Stejně tak bych mohl napsat dub nebo jasan.

Schválně jsem napsal „byl“ protože ve skutečnosti to opravdu neřeším, ale dříve bych vybral třeba ten buk, i když pěkná je i borovice lesní nebo například topol osika a další stromy.

Ametyst

Mám ráda stromy, protože poskytnou stín, plody, i třeba palivové dříví.
Mám ráda gingko bilobu, se zvláštními listy, které se vývojem přeměnily z jehličnanů.
Mám ráda duby. Jsou to pamětníci, a mají někdy neuvěřitelné tvary, které by se nelíbily Bruselu, který všechny patvary směrnicí zreguluje a narovná. (To jsem si vypůjčila z přednášky britského historika, který měl přednášku o anglickém národním stromu dubu).