modnar

Jaký dobrý telefon doporučíte do 8 tisíc?

Dobrý den,
už přes měsíc se snažím podle pro mě důležitých parametrů najít dotykový telefon, ale vždy v recenzích (nejen na heurece) narazím na nějakou špatnou vlastnost. Upozorňuji, že ‚technický guru‘ nejsem.

No, jelikož rád cestuji, určitě bych chtěl zakoupit ‚smartfoun‘ s dobrým foťákem (jak zadním, tak snad i předním), abych své zážitky kvalitně zvěčnil.
Kapacita baterie by měla být nejméně 3000 mAh. O nabíjení z 0 na 100% za 15 minut mi nějak nejde, hlavně, aby telefon alespoň 2 dny vydržel. RAM nejlépe od 3072 MB.
Operační systém – vždy jsem se setkal pouze s androidem, tak bych asi byl rád, kdyby to tak zůstalo. GPS, Wi-fi, Bluetooth atd., to je pro mne samozřejmost. Velikost a hmotnost pro mne nehrají téměř žádnou roli.

Voděodolný být nemusí, ale na škodu by to pochopitelně nebylo. Často přes sluchátka poslouchám hudbu, takže ekvalizér by také mínus nebyl (nejsem si jist, jestli je v každém telefonu 😁)

No, samozřejmě bych byl rád, kdyby se telefon po měsíci nezačal sekat a blbnout či zpomalovat, nebo se nerozje*al po prvním pádu a pár let vydržel.

Podle parametrů vyhledávám téměř každý den, ale ty snad perfektní telefony jsou třeba nad 15 tisíc – takovou částku bych za telefon v životě nedal – tak už jsem musel zoufale zavítat sem 🙂

Díky za odpovědi.

Edit: Dobrý den a díky za odpovědi. Právě teď se rozhoduji mezi Honor 8 a Samsung Galaxy J7 (2017). Ve videích se mi foťák Xiaomi bohužel moc nezamlouval ;(

Odpovědi
Jiří Bohumil

V poslední době jsou výhodné Xiaomi – výkon/cena, můžeš zkouknout :

https://www.czc­.cz/xiaomi-redmi-note-4-cz-lte-64gb-cerna/215912/pr­odukt

Přítel, který se „vyzná“, tento má a je velmi spokojený.
Vnučce jsem koupil jednodušší a levnější verzi (3000,– Kč) téhož a „maká“ taky perfektně.

petulka3350

Honor 7 Lite. Má ho skoro celá moje rodina a spokojenost 5*

Jenda113

Samsung J5

modnar

Líbila se mi Sony Xperia Z5, ale dočetl jsem se, že se příšerně přehřívá.

Jiří Bohumil

Jak myslíš. Psal jsi do 8-mi tisíc. Tenhle je o 3 tisíce levnější.
https://www.tsbo­hemia.cz/xiao­mi-redmi-note-4-global-4gb-64gb-grey-cz-lte_d269622.html
Přeji dobrou volbu.:-)