sesednizkola

Jaký byste doporučili film cizinci žijícímu v ČR a mluvícímu plynule česky?

Cizinci, který žije v Česku a umí výborně česky. Rád bych kamarádce doporučil nějaký film. Chtěla by vidět něco, co každý Čech musí znát a aby víc poznala českou duši.

Napadlo mě samozřejmě spousty věcí, protože sám mám české filmy ze všech nejraději. Osobně třeba miluji trilogii Homolkovi a myslím si, že je to dobré nahlédnutí do české duše i přes stáří těchto filmů, ale bojím se, že by to moc cizinec nepochopil (neřešme mojí kamarádku, ale cizince žijící v ČR celkově).

Mé jedné bývalé holce pocházející z města Tyumen v nedalekém Rusku se velmi líbil film Kolja a stejný názor sdílí dost cizinců. To snad neznám nikoho, komu by se nelíbil, takže doporučuji vždy tohle.
Své učitelce ruštiny doporučil jsem také Kolju a Pelíšky. Oba již znala a líbíl se jí. Dále doporučil jsem jí taktéž film Babí léto, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, ten se jí prý také moc líbil.

Nechci ale doporučovat něco takového ve stylu slunce seno, protože přeci jen ač je to již zlidovělá komedie, je to docela primitivní. Rád bych nějaký „klasický“ český film, který by zaujal. Osobně mám třeba rád film Vesničko má středisková, ale řikám si, jestli by cizince bavil.

Odpověd můžete rozdělit na národnosti. Má kamarádka se k nám přistěhovala z Jekatěrinburgu.

Odpovědi
Drap

Pusť jim Krtečka, všechny díly.

hapiky

Arabela, Létající Čestmír, Návštěvníci, i když to jsou seriály.....

Radius

To co píšes v otázce s tím také souhlasím. Napadl mě film Vratné láhve (od Svěráků).

pepe88

Lidice.