Kryšpín

Jaký byl vztah M. Rastislava Štefánika a Beneše?

Letos uplynulo 100 let od letecké nehody R. Štefánika údaje v historii se různí. Beneš prosazoval orientaci na Francii, Štefánik na Itálii, rovněž jeho názor „bolševismus je největším nepřítelem lidstva“. Politické spory vyvrcholily, když se ztratila sbírka od amerických Čechů ve prospěch odboje. Ve francouzském tisku se objevily zprávy E. Beneš " král rulety "prohrál peníze v kasínu v Monte Carlu. Informace paměti O. Fořt Litomyšl, M. Komínek časopis Svědomí, francouzský tisk.

Odpovědi
FlAsh_7

Byli to přátelé. Vždyť spolu spolupracovali.

Dochy

To že spolu spolupracovali ještě neznamená že byli kamarádi. Zrovna nedávno jsem četl o nějakých dvou z té éry (je možné že to byli i tihle dva) kteří spolu museli spolupracovat až příliš úzce ale měli dost rozdílné názory a podle článku se dost silně nemuseli. Bohužel teď nemám prostor na dohledávání…