boky16

Jaký byl průběh války za nezávislost amerických osad?

Odpovědi
aliendrone

Těžko zde můžeš očekávat něco jiného, než bylo již publikováno. Většina z místních totiž v té době „lozila po houbách“ a ti, kteří tu dobu zažili (jako třeba Její Excelence velvyslankyně PEKLA na Zemi) si to už nepamatují. Kdo by si také pamatoval kdejakou bejkárnu, že? ;) :D :D

Znáš heslo „wikipedie“? ;) :D :D :D

successful

Úkoly do školy by sis měl plnit sám. Vždyť ani nejsou složité. To vůbec. 😛

led

Priebeh vzbury amerických osad a následnej „vojny“ s jednotkami pravidelnej armády Anglicka bol kolísavý. Raz vyhrávali červenokabátnici angličania a raz plantážnici američania". Popri vojenských zbraniach prebiehala aj vojna na poli diplomacie (Benjamin Franklin).
Vzhľadom na priebeh bojov na iných bojiskách vo svete, zápasu o udržanie politickoekono­mickej nadvlády v ázijských a afrických kolóniách a silnému tlaku Francúzska nakoniec Anglia americkým vzbúrencom ustúpila a podpísala s nimi mierovú zmluvu a politickú samostatnosť. Naďalej s nimi udržovala úzke obchodné styky.
Detaily sú dostupné na internete a dokonca (vraj) aj v školských učebniciach.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.