Kryšpín

Jaký byl důvod použít protihlukové a protipožární dveře v domově pro postižené?

Ve Vejprtech údajně ve společenské místnosti vedení si stěžovalo, že klienti proti zákazu i kouří v tom případě se jednalo při požáru o únikovou cestu pouze oknem, poněvadž na chodbu jsou protipožární dveře.

Nejlepší odpověď
Edison

Protipožární dveře neznamená, že nejdou otevřít. Znamenají určitou odolnost proti průniku požáru. Tedy odolnost proti určité teplotě po určitou dobu. Dveře se dávají pro rozdělení objektu na požární úseky. Mají samozavírání, ale ne samozamykání. Pochybuji o tom, že by byly zamčené. Zvláště únikové cesty musejí být samostatným požárním úsekem. Chodby a schodiště bývají odvětrávány a chráněny od ostatních úseků právbě protipožárními dveřmi. Rovněž by se měly ty dveře otevírat vždy smerem do únikového prostoru, nikoli opačně. A jistě by se našlo i více dalších důvodů.

Nebylo by od věci, kdybys uvedl zdroj kde kdo takovou hloupost pronesl.

Další odpovědi
autacek

Myslíš, že by bylo lepší, kdyby tam byly dveře normální? Nebo co tě vlastně zajímá?

Ti klienti, údajně na mentální úrovni 6–12 letých détí, co si hrají se sirkama a kouří, to je fakt síla, to se nedá uhlídat ani protipožárními dveřmi.

Mc Merkurion

… jedna bába povídala ???
… tvoje údajně mně už vytáčí !!!

… uváděj zdroj !!!

… kecáš totální nesmysly, nešlo o protipožární dveře (ty tam byly nainstalovány dle plánů) ale dodatečné vybavení POŽÁRNÍMA HLÁSIČEMA na wc, kde nic nechytne údajně kvůli tomu, aby tam pacoši=klienti nekouřili, čti aspoň ty články pořádně …

… proč se asi dávaj protihlukový dveře ke společenský místnosti (a protipožární jsou všechny, jen maj různej stupeň odolnosti) ??? nejseš náhodou taky jejich klient, že se divíš blbostem ???

… příští otázku s „údajně“ bez udání zdroje nahlašuju jako spam !!!

Bobek 2

Protihlukové a protipožární dveře byly asi použity proto, aby bránily šíření hluku a požárů.

Spíš je asi otázka, zda ty dveře měly být zamčené a zda to bylo v souladu s principy bezpečnosti.

Kryšpín

Starostka Vejprt J. Gavdunová uvedla pro ČTK nevím zda protipožární a protihlukové dveře bylo to nejlepší řešení.
Nejsem odborník ani expert, znalec manažer ani starší specialista z odpovědí na posudek v domově sociální péče, ale v žádném případě do kterékoliv místnosti bych nedoporučil protihlukové dveře, zvláště když tam chovanci mohou cokoliv provést, dále když klienti domova se už několikrát pokusili ústav zapálit.
A s ohledem na ochránce lidských práv a svobod vzít klientům věci, kterým by mohli ohrozit sebe nebo ostatní / zápalky, zapalovač, nůž a.p. / nelze. Tudíž zákon říká, že omezit svépravnost lze na max. dobu 5 let a vždy musí rozhodnout soud.
Mister Mc Merkurion klíďo nahlašte cokoliv čecháčkové mají dlouhé a praktické zkušenosti se žalováním jak za okupace s Německem, tak při budování socialismu, při normalizaci a zvláště v demokracii posilujete tím svoje ego a u panstva má člověk velké plus, které se může kdykoliv hodit. Kdysi dávno kolaboranti, PSVB, donašeči, informátoři, spolupracovníci STb a nýní to jsou jenom nahlašovači.

Mc Merkurion

… co povídá starostka je jedna věc, ale to, že nechala namontovat hlásiče jen na wc, že tam klienti kouří a jinde ne, je dáno … teď to svádí na nějaké dveře …
… jestliže chce tazatel odpověď k tématu, měl b říci, a to právě nejlépe odkazem, o co jde … to by ale tito jedinci museli používat mozek a ne si stát tvrdošíjně za svým … a především číst články pořádně, ale to je asi moc složité, stačí přeci přepapouškovat pár frází, s tím mají kritikové bohaté zkušenosti …

Mc Merkurion

…jenom doplnění o tom, jak „zodpovědně“ mluvila starostka o oněch dveřích: „Byly instalovány protipožární dveře, které oddělovaly jednotlivá patra od centrálního schodiště.“ https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/pricinou-tragickeho-pozaru-ve-vejprtech-byla-manipulace-s-ohnem-86997?dop-ab-variant=0&seq-no=2&source=hp&dop_s­ource_zone_na­me=zpravy.sznhp­.box&utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null