zjentek

Jaký by dle vašeho soudu byl na planetě Zemi život bez kečupu a hořčice?

Pokud nemáte o představivost nouzi, popište prosím vaši vizi tohoto fiktivního scénáře.

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Výrazně by klesl prodej klobás a párků, což by znamenal úbytek firem, zaměřující se na tento produkt. Lidé by okamžitě začali zkupovávat křen, jiní by přešli na sladkou alternativu. U Čechů se nebojím, že si najdou alternativu, nicméně zájem se sníží.

Vláda České republiky bude reagovat zvýšením sazby daně na masové výrobky a připraví nový projekt o nejlepší náhradu za hořčici a kečup. Následný výrobek by se stal hitem a následně žádaným zbožím i v zahraničí. Rozhořčené reakce výrobců tatarek, majonéz a křenů by následně zapříčinily vlnu obrovské propagace, že na párek jedině – tatarka v naší dědině.

Absence hořčice by zapříčinila masové demonstrace v Dijonu a velké stávky, jež by přetrvávaly ještě dlouho, než se k nim dostaví nový český výrobek. Situace v Dijonu by byla asi nejnapjatější. Posléze by se vše dostalo do normálu a firmy by se přizpůsobily poptávce na trhu.

Další odpovědi
Kepler

Našly by se jiné pochutiny, třeba asijské rybí omáčky. Nebo řádně fermentované ovčí a kozí sýry rozšmelcované třeba v oleji. To by byl zážitek! Vonělo by to jako cap v říji.

da ny

Život by byl stejně prima a lidé zdravější :D

Emefej

Pro mě úplně beze změny. Kečup vůbec nejím, hořčici pouze občas a tu bych k párečku nahradil křenem.

Arne1

Autrálie bez Australanů. Nám by to tak moc nevadilo.

aliendrone

Dobré téma pro holywoodský scénář – horror Hitchcock hadr! No vážně, když se zamyslíš jaké hovadiny tam jsou schopni natočit, tak z toho by mohl být kasovní trhák! Lidé omdlévají hrůzou už jen při čtení názvu filmu… ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Mr marek, nominace! Á propos, než jsem napsal otázku, otřásla mnou vize, podobná té tvé. (;

Mr. Marek

Děkuji, fantazie zaůřadovala!

Mr. Marek

zaúřadovala samozřejmě 😉

zjentek

No jasně… jasnačka (;

Emefej

Zaúřadovala opravdu bujně. Zvýšení sazby daně na masné výrobky lze chápat jako útok na Kostelecké uzeniny a to jejich nemajitel nikdy nedopustí.

Mr. Marek

To je dobrá poznámka! Tak to bude ještě napínavější