bolak

Jaktože když roste dítě v děloze, tak nemá bolesti?

Přece když rostou miminu zuby tak řve jak cirkulárka a stejně tak v pubertě, když rychlejc rostou kosti, tak bolej nohy a tenhle proces, z buňky až po příšerku s nepřirozeně velkou hlavou, je přece mnohonásobně rychlejší, tak jaktože ho nic nebolí?

Nejlepší odpověď
Deli

Koukám, že většina z Vás je trochu vedle. Dítěti se teprve dotváří a dovyvíjí mozek a nervová soustava. Hotové to má až zhruba ve dvou letech! Proto třeba i malá miminka při odběru krve z prstíku necuknou rukou hned, jako větší děti, ale až po pár desítkách vteřin začnou natahovat. Za další – zuby se miminu prořezávají přes dásně, které má dítě velmi citlivé (kvůli sacímu reflexu, kojení je v nich – a také v jazyku, rtech a kolem nich – velké množství nervových zakončení. A když puberťákovi rostou kosti, jsou už skoro celé tvrdé. Mimina (obzvlášť ta v bříšku) jsou „gumová“, jejich kosti jsou z velké části ještě chrupavčité.
Aby dítě netrpělo bolestmi, pomáhají mu také hormony, které ovlivňují jeho i matku (tu pak především během porodu). Dítě stresované – ať už bolestí nebo třeba jen nepříjemným děním během porodních stahů – vylučuje první stolici, tzv. smolku, má zrychlený puls atd. Ozvy dítěte se změní třeba i když nastávající maminka navštíví rockový koncert. Nezvyklé hlasité zvuky ho strestují. Růst ho zjevně nestresuje, většina mimin vypadá v bříšku velice spokojeně. (I to naše:-))
P.S.: A taky se možná těch dětí ještě nikdo nezeptal 🙂

Další odpovědi
anonym

asi ještě nemá vyvinutou myslivnu a hlasivky 🙂
Doplňuji:
Plodová voda nezaručí děťátku bezbolestnost. A pokud by to děťátko mělo bolesti, nebo se necítilo dobře, žena to velmi dobře pocítí, někdy jen trochu krvácí, a v horším případě potratí, to se bohužel taky stává

venkovan

Bolest je signál něčeho co je pro tělo nepříjemné. Růst tak nějak nebolel – s jistými výjimkami.

hanny 2

Protože plave v plodové vodě......

bolak

hanny 2: a to je nějaký analgetikum nebo jak?

hanny 2

To určitě ne,ale -
plodová voda působí jako ochranné prostředí vyvíjejícího se plodu, i když se ten anatomicky nachází v těle budoucí rodičky. Voda vytváří kolem plodu dostatečný prostor a tím plodu umožňuje pohyb, chrání jej před traumaty způsobenými vnějšími nárazy a vnějším tlakem…

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Plo­dov%C3%A1_voda

bolak

no to možná jo, ale já se ptal na to proč ho nebolí když roste, a v tom je plodová voda myslím nevinně… z tvý odpovědi jsem ale nabyl dojmu, že to tak nějak funguje, že když si člověk skřípně palec do dveří tak jen stačí sehnat těhuli a trochu si ucucnout…

cítím se zmaten..

Deli

Hanny měla pravdu v tom, že plodová voda může tlumit bolesti. Proč? Ne proto, že by byla analgetikum, kterého si stačí cucnout, ale proto, že teplá voda tlumí bolestivé pocity. Např. rodící matky často používají teplou sprchu jako analgetikum. Pomáhá jim lépe snášet bolesti. A funguje to! Spíš to ale bude v tom nedovyvinutém nervovém systému, jak jsem se rozepsala v odpovědi.

hanny 2

třeba ho to bolí!V děloze řvát nemůže,to by si loknul a po narození stejně hned spustí ryk!

hanny 2

víš co,to jsou debaty o ničem,zkus si na některýho novorozence počkat,až se narodí a zeptej se ho,budeš to mít přímo od zdroje!

bolak

SMV: Třeba v osmým měsíci toho už má vyvinutýho docela dost. Nehledě na to že já se neptal na to proč neřve, ale proč nemá bolesti. Přece kdyby mělo bolesti a bylo by s nervama v prdeli, tak by to bylo vidět na ultrazvuku…třeba jak si připaluje cigáro aby se uklidnilo nebo tak něco.