Lgee

Jak to, že lze stále cestovat do KLDR?

Tahle přeci můžr řežim také získat spoustu peněz proc to neni součast sankci?

Jakto že stále lze do kldr cestovat?

Odpovědi
Drap

Pouze proto, že to USA nezakázalo

da ny

A Vy si myslíte, že do ČSSR a zemí „Východu“ občané „Západu“ necestovali?
Také z toho byly valuty.
Proč ba se někdo nemohl vypravit na Kubu, do KLDR, Číny, Íránu nebo Vietnamu?
V KLDR žije jeden americký umělec a je tam spokojený, politika ho nezajímá.
Sankce a embarga jsou cesta „nikam“. Často trestá mnoho dalších zemí (lidí),
než zemi, která je cílem.
Jaké jsou možnosti vycestovat do KLDR nyní (u nás v nouzovém stavu),
v době pandemie Covid 19 nesleduji. Netuším, jaké jsou podmínky a omezení,
pro vstup do země.

Přece nežijete na jiné planetě. Máme většinou stejně dosažitelné zdroje informací, historické materiály, pojem o současném dění. A Vy jste stále jako „divizna“ ;D

Emefej

Protože by to byl nesmysl. Kdo by takové sankce vyhlašoval a jak by jejich dodržování vymáhal?

Kelt

A ty si myslíš, že tam není co k vidění? Ještě za studia v osmdesátých letech jsme seděli v hospodě a náhodou u našeho stolku si sedl jeden, který byl v KLDR a povídal nám, co tam je a co zažil. Poslouchali jsme s otevřenou hubou. Vztahy, lidé, příroda, Kdo chce vidět, vidí. Nebo si myslíš, že tě sledují na každém kroku, do kapsy ti dají přístroj a sledují tvé aktivity?

Mr. Marek

A kdo by ty sankce uvalil? Ze svobodných zemích si jen těžko lze představit, že to bezdůvodně zakážou. Naopak by to bylo zajímavé téma do dějepisu a obecně do společenských věd, vzhledem k tomu, kolik lidí tíhnou k autoritám a věří, že se tam lidé mají dobře. Druhá věc jsou tzv. Potěmkinovy vesnice – ukážou jen to, co je vhodné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.