bolak

Jak to, že jsou dva druhy homosexuálů?

Jedni, na kterých to normálně nepoznáte, myslím z jejich vystupování, a chovají se jako běžný heterosexuál, viz třeba Czeslaw Walek > https://www.sez­nam.cz/zpravy/cla­nek/projde-novou-snemovnou-manzelstvi-gayu-a-leseb-aktivista-walek-zive-na-seznamu-39669 a pak druhý typ, takový ten hojně parodovaný v různých estrádních show, takže takový ženštější hlas, co se týče řeči samá zdrobnělinka, posed klasický nožka přes nožku, hodně povídání, hodně mávání rukama a kroucení zápěstím, viz třeba Jakub Poner > https://www.sez­nam.cz/zpravy/cla­nek/sourozenci-ponerovi-siji-pro-slavne-oblekli-jagra-i-gottovu-dceru-39728

(Videa si přehrajte, je to důležité, abyste pochopili, na co se ptám)

Je to divadlo, přehrávání u toho druhého typu, snaha být středem pozornosti, anebo se to ten první typ musel nějak naučit, nebýt tak nápadný? Nebo není to třeba tím, že ten druhý typ pobýval většinu svého dětství, potažmo dospívání hlavně v ženské společnosti a tyhle návyky si jaksi nedopatřením osvojil? Anebo je to úplně jinak, co myslíte, čím je to daný?

Další věc je pak třeba i ten výběr zaměstnání, všimněte si, že ten první-mužský typ je právník, a ten druhý-ženský typ je módní návrhář. A není to jen náhoda, všímám si toho opravdu u desítek takových případů, že je tam vzorec.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Není to zrovna moje parketa, ale…
I u homoušů existují typy „taťka“ a „mamka“ – oběma se líbí chlapi, ale typ „mamka“ je víc feminní a z toho vyplývá jeho chování – často až přehnaně ženské – to pak působí komicky (růžové oblečky, modulace hlasu atd.). Ale i typ „mamka“ nemusí být výrazně odlišný od ostatních – prostě to z mnoha dobrých důvodů skrývá – rád by nosil růžové hadry, ale nenosí. Obvykle ale rozpoznáš z jejich chování, kdo je „mamka“ a kdo „taťka“ pokud jsou oba spolu.

Teď se pustím na hodně tenký led, ale domnívám se, že „mamkovitost/tať­kovitost“ přímo souvisí s jejich technikou koitu, chápeš, kdo co/kam dělá.

Zatímco homíka typu „mamka“ dokážu „pochopit“ – prostě žena v těle chlapa, tak typ „taťka“ je mi zcela nepochopitelný.

Další odpovědi
Kepler

Není to třeba tím, že ti nenápadní svoji orientaci raději skrývají, nebo prostě nemají zapotřebí dávat ji najevo? To by bylo celkem pochopitelné, nikomu se nechce poslouchat neustálé narážky a nadávky typu „ty buzno“ apod. Zatímco ti druzí jsou na svou orientaci bezmála hrdí a rádi ji dávají ostentativně najevo? Nevím, možná se pletu. Přiznávám se že jsem v téhle věci konzervativní a teplouši mi přijdou bytostně odporní. Prostě je to pro mně nepřirozené a nepochopitelné.

hapiky

Jsou i „obojživelníci“. Jak je to možné, nevím, ani mě to netrápí.

zjentek

Já si myslím, že ten parodovaný typ jednoduše myslí ptákem. Promiskuitní hetero, kterej loví samičky pro zářezy, taky vypadá jako parodie na chlapa.
Zatímco ty druhý mají a) smysl pro rodinu, b) prázdnou šrajtofli, a tak zoufale hledají manžela ;§

RyuzakiKate

Hezká názorná ukázka video od komediální dvojice Key & Peele: https://youtu­.be/e3h6es6zh1c , možno s anglickými titulky, popřípadě jde ještě najít na videacesky :)

bolak

RyuzakiKate: jo, to je přesně vono, a to mě právě zajímá, jak se stalo že se každý z nich vyvinul do jiné vývojové větve 🙂

magorvkleci

Aliendrone: Oni jsou taky „taťkové“ hodně vzácní a extrémní „mamky“ o ně žárlivě bojují. Na tom jsou asi založeny ony stereotypy, že homosexuálové jsou nezvladatelně promiskuitní. Já si myslím, že ty nápadné projevy chování, o kterých se zmiňuje otázka, jsou extrémní polohy, neboli že ty „dva druhy“ jsou jen to, co je z jinak nenápadné komunity pro pozorovatele-heterosexuála navenek vidět.

aliendrone

Souhlasím, moc o tom sice nevím, ale tohle zní logicky a přesvědčivě.

bolak

ta tvoje poslední věta v odpovědi ve mě evokovala tohle video 🙂 > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=d93uxZh7omk (i když je to trochu off topic)