RadekB

Jakou zvolit školu a proč ?

Nyní jsem na šestiletém gymnáziu v kvartě (9. třída).
Je to Česko-Italský gympl.
Ale zjišťuji, že italština nebude to pravé ořechové(Od příštího roku, některé předměty v italštině)
Tak tedy, v budoucnu bych se chtěl stát pilotem nebo něčím dobře placeným v oboru letectví (Rovnou můžete poradit nějakou pozici)
Co je tedy lepší ? Nejsem zrovna typ, co se učí 4hodiny denně, nebylo by lepší absolvovat spíše např. SPŠD Masná ? Nebo jít na jiný gympl ? Vůbec nevím, rodiče mi stále tvrdí, že Gympl Gympl Gympl, na nic víc ani nedopustí :( Prosím poraďte :/

Nejlepší odpověď
Drap

Střední škola neni až tak moc důležité jaká, ale důležité je ji v prve řadě udělat. Pokud se ne příliš rád učíš, a chceš hodně vydělávat v leteckém průmyslu, tak pro tbe by byla nejlepší pozice majitele letecké společnosti.

Další odpovědi
Vojtěch

Dopravní fakulta ČVUT. Tady máš link na článek „Jak se stát pilotem“ na stránkách ČSA. Připrav si ale balík, protože do tohoto nacpeš jmění.

Nebo letový dispečer, plat přes sto tisíc, ale obrovská zodpovědnost a stres.

Zdroj: http://www.csa­.cz/cs/portal/com­pany/career/pi­loti_prihlaska/pi­loti_jaksestat­pilotem.htm

venkovan

Nevím jestli chceš tu práci dělat pro peníze a nebo, že k ní máš nějaký vztah, zájem, koníček. V druhém případ bys pořádně studoval a nevymýšlel si, protože víš, že studiem se k cíli dostaneš nejlépe.
Ve své podstatě školy chrlí dost absolventů aby si zaměstnavatelé mezi nimi mohli vybírat ty nejlepší co do znalostí a dovedností a nebo ty s nejlepší protekcí.
Takže s tvým přístupem k učení bych ti poradil letec na úklidovém vozíku v hale letiště.
Protože na vysoké pokud chceš k letectví tě čeká především matematika ve mnoha podobách, cizí jazyky a potom pečlivost a odpovědnost v práci. Z toho jakpíšeš bych řekl, že musíš ještě hodně na sobě pracovat.