BarunQa

Testy zdarma online – Jak si vybrat střední školu? Případně obor?

Ahoj, příští rok vycházím a snažím se rozhodnout, kam půjdu, ale nemohu se rozhodnout. Chtěla bych se zeptat jestli víte někdo o nějakých online testech zdarma, které by mně nasměrovaly k oboru nebo školám.
Za odpovědi předem děkuji!!
Doplňuji:
Chtěla jsem být učitalkou na 2. stupni zš nebo na sš, ale to mi všichni rozmlouvají. Dokonce i učitelé. Takže jsem přemýšlela, že budu pokračovat v tom co dělala babička teta a teĎ I MÁMA. Že budu matrikářkou ale nevím, jaká škola se na to studuje.

Odpovědi
Alesh

A co takhle napsat svoje zájmy, představy? Co tě baví? Co bys ráda jednou dělala, aspoň přibližně?
Doplňuji:
Barunko, děvče moje krásné, člověk by měl mít cíl a za ním jít. Pokud si za cíl ale zvolí nějakou kravinu, pak by mu to mělo okolí rozmluvit. Nemyslím si ale, že je to tvůj případ. Naopak! Učitelství je velmi rozumné povolaní, kvalitních učitelů je nedostatek a jít za tímto cílem není vůbec špatný nápad. Oproti tomu povolání matrikářky mi přijde jako blbost na to studovat. Kolik těch matrik a tedy i matrikářek je? Pokud půjdeš za tímto, na 99 % stejně skončíš v úplně jiné profesi a na co pak toto studovat? Pokud se toto stane učiteli, že nemůže najít práci v oboru, zpravidla nemá problém se upíchnout jinde. Záleží pochopitelně i dost na aprobaci a dalších schopnostech. Takže asi tak. 😉 Jinak si myslím, že můžeš klidně jít studovat všeobecné gymnázium, během toho studia se rozkoukat a teprve až VŠ si vybrat podle zvoleného oboru.

kick882

Nechápu tvou otázku.. Tak proč se teda nezeptáš babičky, tety nebo mamky??? Oni snad taky teda museli na ten obor studovat…