majki636

Jakou zkušenost máte s aplikací tapet?

Chtěla bych dát do ložnice za postel tapety, ale nevím jestli to zvládnu sama, nebo je lepší si na to někoho zaplatit.

Nejlepší odpověď
Ametyst

První úkol je koupit dostatek rolí. Některé vzory mají veliký prostřih, aby vzor správně navazoval. Některé mají až 60 cm. Potom výběr lepidla- mám lepší zkušenost s rozmichanim práškového lepidla podle návodu, než s tekutým lepidlem v lahvích.

Další odpovědi
nyjono

S aplikací tapet, potažmo jejich lepením, mám gtakovou zkušenost, že záleží na velikosti polepu.
Ideální je práce ve dvou, max tří lidí.
Pokud lepíš od stropu k podlaze, je dobré, když ti někdo pomůže.

Hlada

Pane Lorenc, uvezu to?
Lepší je to dělat ve dvou, kdy druhý dole přidrží částečně rozbalený pás prvnímu nahoře, než ho přesně umístí.
Před tapetováním je potřeba sundat obrazy.

paul1

Ještě když jsme bydleli v činžáku, tak jeden čas byly tapety velká móda. Pokud si vzpomínám, mimo dobrých pomůcek k lepení je potřeba si připravit i dobré nervy, dodnes si pamatuji na to vzrůšo, když se to nedařilo. Tenkrát ani žádní řemeslníci k dispozici nebyli, každý si dělal tyto práce sám. Dnes je to jiné, takže doporučuji odborníka.

aliendrone

Jak píší ostatní, je MNOHEM LEPŠÍ to dělat v 2 lidech. Pokud nejsi od přírody „obouručně levé kopyto“, tak bys to měla zvládnout.

K praktické činnosti dodám, že je o MOC lepší podklad (stěnu) „trochu připravit“ tedy díry zasádrovat a před vlastním lepením stěny zpenetrovat [přirozeně nechat čas, aby penetrace zaschla] atd.

Možná ti někdo poradí, jak obyčejné tapety lacino „předělat na omyvatelné“. To se dělalo za bolševika (byl nedostatečný sortiment) tak, že po nalepení se tapety přetřely latexovým pojidlem. Jako drží to fest, voděodolnost a čistitelnost vynikající, ale až budeš ty tapety někdy v budoucnu sundavat, tak si připrav VELKOU dávku trpělivosti. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.