alvin

Jakou živnost k opravám mobilu?

Dobrý den, opravuji mobilní telefony a udělal jsem si živnost volnou – Výroba elektronických součástek, elektrických zařízení a výroba a opravy elektrických strojů, přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém
napětí. – což dává smysl, protože v mobilech vysoké napětí není.

Tak jsem si udělal reklamu na fb, které si všimla paní z úřadu, která mi tu živnost udělala a napsala mi tohle: . Pozor, na opravy mobilů (a nejen jich) potřebujete jinou živnost, než co jste si vyřizoval. Vámi inzerované služby spadají pod řemeslo Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení pro kterou potřebujete výuční list/maturitu/VŠ obor elektro.

Kdo má pravdu, já nebo ona? Popřípadě co mi hrozí za pokutu kdybych v tom pokračoval se svojí volnou zivnosti?

Odpovědi
Aroggante

https://www.profi-kancelar.cz/jak-ziskat-zivnostensky-list/zivnost-remeslna-elektro-podminky/

Elektro, a §8 jinak to moc nadějné nebude, vzhledem k tomu že telefon je slaboproudé elektrozařízení.