Avatar uživatele
Bronzový

Jakou zásadní změnu byste udělali, kdybyste měli hlavní slovo v ČR?

Hlavní rozhodnutí ve vašich rukou

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

doložit původ, zdroj nabytí nesmírných majetků po roce 1989, zahraniční konta, od premiéra až pomocného mistra ve fabrice

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

speciální oddíl na boj s organyzovaným zločinem na nejvyšších postech (politici, soudci atd. )

https://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Bronzový

Zavedl bych povinnost pracovat pro každého, kdo chce pobírat dávky. To samozřejmě obsahuje vytvoření pracovních míst. Sázet stromky, sekat louky, uklízet města, uklízet kolem silnic, obnova zemedělství a s tím spojená živočišná výroba. Kdo odmítne, nedostane nic, ale jak začne krást, přepadávat atd., tak kriminál s povinností pracovat, podruhé rovnou provaz.
Kdo má prachy na účtu a o nic nežádá, ať se klidně válí doma na gauči.


Avatar uživatele
Bronzový

asi žádnou, protože nemám právo rozhodovat za jiné lidi


Avatar uživatele
Pokročilý

Je toho víc, s dovolením...zavedení zemského rozdělení. Praha, Brno, Opava, hlavní města. Dále jednokomorový parlament s volebním modelem totožným se Senátem, počet mandátů dtto. Prezidentská republika. Nějaké rovnovážné přerodzdělení kompetencí. Hlavně zamezení tomu, aby byl ÚS další komorou parlamentu. Postavení komunistů naprosto mimo zákon, stejný přístup jako k (neo)nacistům. Vyvlastnění majetků z rukou různých veksláků, zelinářů a estébáků, následná privatizace, pokud možno do rukou stabilního, silného, zahraničního investora. Prověřit stav naší justice jako takové, obměna těch soudců a státních zástupců, kteří pracují nekvalitně, či pomalu. Státní správa dtto. Změna v systému soudních exekucí, aby sloužil danému účelu, byl spolehlivější. Zvýšení pravomocí policie na úroveň vyspělých států. Přehodnocení sazeb určitých závažných zločinů, směrem nahoru. Zavedení nutnosti pracovat pro odsouzené. Prošetřit sporné státní zakázky minulosti, soudit, případně odsoudit viníky. Co se týče sociálních věcí, zrušit zcela porodné, poskytnout jen úlevu na daních, ponechat mateřskou. Podporovat pouze osoby u kterých je to objektivně žádoucí, resp. nutné. Penzisty, osoby v předdůchodovém věku s horším uplatněním na trhu práce, invalidy. Zavést jedinou sazbu daně, vyjma DPH, kdy by základní potraviny a léky byly osvobozeny od DPH zcela. V rámci zdravotní péče přenastavit parametry příznivěji k těm, kteří žijí zdravě a naopak. Studium na VŠ pro cizince za tržní cenu. Toť asi vše...možná mě něco napadne.


Avatar uživatele
Registrovaný

Zakaz prostituce a hracich automatu. Vzdycky se za nas stydim, kdyz chodim v noci po Praze.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

jpau

Pro tforro

Mám za to, že se o toto pokoušela vláda Petra Nečase, návrh byl opozicí napaden u ÚS, který ji dal za pravdu - čili to co píšeš, je podle rozhodnutí soudu protiústavní (jakkoli to dává smysl!).

Pokud k tomu má někdo zdroj (klidně co to vyvrací, nejsem si 100% jistý) tak ho prosím doplňte.

Avatar uživatele
Bronzový

tforro

Ano máte pravdu. Pokud bych já měl hlavní slovo, tak bych rozhodl, že to protiústavní nebude. Copak je spravedlivé, aby se někdo válel doma, žil si na úrovni (v ohledu ke zbytku světa- tedy lednice, televize, počítač, mobil, auto) a nepracoval? A ten kdo pracuje má to samé, jen má navíc starosti? Vždyť je to jednoduché - v přírode si nic neulovíš, chcípnes hlady. My lide, místo lovení pracujeme, a kdo nepracuje, jaktože nechcípne? Je to prostě špatně nastavené.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.