Lukáš Ondriš

Jakou teplotu ma zapalovac v odkaze pri zapnuti v takzvanem arc- te fialove care kterou ma misto plamene?

http://www.dx­.com/p/maikou-mk-001-usb-rechargeable-windproof-electric-arc-pulse-electronic-cigarette-lighter-black-412630

Odpovědi
Dochy

Obecně tisíce stupňů. Není to takzvaný „arc“, je to „electric arc“ neboli elekrický oblouk. Nevím jestli přesnou teplotu někde zjistíš.

Kepler

Nějak mi ten výrobek s názvem „zapalovač elektronických cigaret“ nedává smysl. E – cigarety žádný zapalovač nepotřebují, nic v nich nehoří. „Zapalovač“ generuje elektrický oblouk mezi elektrodami. Jaký to má účel, vůbec netuším. El. oblouk je tvořen proudem elektronů a iontů, nejedná se o plamen. Silné el. oblouky svařují kovy, takže lze mluvit o teplotách v řádu tisíců stupňů.

Dochy

Kepler: Tento způsob překladu zdá se mi býti poněkud zajímavým 😉 Dokud jsem si to od Tebe nepřečetl, nenapadlo by mně to tak přeložit 😉 (ale taky jsem to moc podrobně nezkoumal) Zajímal by mně názor angličana/ame­ričana. Zkusím zítra naši angličtinářku jestli si vzpomenu…

Dochy

Tak jsem si to ověřil u dvou zkušenějších (lektorka angličtiny – Američanka a kolega co AJ zvládá opravdu dobře). Trochu neobvykle postavené, bez kontextu se neobejdeme, ale je to OK.

Kepler

Já tedy bůhvíjaký angličtinář nejsem, jen jsem to střelil od boku. V kontextu to snad sedí.