Avatar uživatele
Lukáš Ondriš

Jakou teplotu ma zapalovac v odkaze pri zapnuti v takzvanem arc- te fialove care kterou ma misto plamene?

http://www.dx­.com/p/maikou-mk-001-usb-rechargeable-windproof-electric-arc-pulse-electronic-cigarette-lighter-black-412630

Zajímavá 0 před 2897 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Obecně tisíce stupňů. Není to takzvaný „arc“, je to „electric arc“ neboli elekrický oblouk. Nevím jestli přesnou teplotu někde zjistíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nějak mi ten výrobek s názvem „zapalovač elektronických cigaret“ nedává smysl. E – cigarety žádný zapalovač nepotřebují, nic v nich nehoří. „Zapalovač“ generuje elektrický oblouk mezi elektrodami. Jaký to má účel, vůbec netuším. El. oblouk je tvořen proudem elektronů a iontů, nejedná se o plamen. Silné el. oblouky svařují kovy, takže lze mluvit o teplotách v řádu tisíců stupňů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kepler: Tento způsob překladu zdá se mi býti poněkud zajímavým 😉 Dokud jsem si to od Tebe nepřečetl, nenapadlo by mně to tak přeložit 😉 (ale taky jsem to moc podrobně nezkoumal) Zajímal by mně názor angličana/ame­ričana. Zkusím zítra naši angličtinářku jestli si vzpomenu…

před 2897 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak jsem si to ověřil u dvou zkušenějších (lektorka angličtiny – Američanka a kolega co AJ zvládá opravdu dobře). Trochu neobvykle postavené, bez kontextu se neobejdeme, ale je to OK.

před 2897 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já tedy bůhvíjaký angličtinář nejsem, jen jsem to střelil od boku. V kontextu to snad sedí.

před 2896 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek