Kryšpín

Jakou profesi má dáma, která se hodnotí jako padlá?

Dostal jsem dotaz od staršího zaměstnance co to znamená za odbornost, nemám přehled u všech moderních názvů.

Nejlepší odpověď
annas

Padlá žena či dívka je jedinec, který přišel o vážnost, moc, čes,t je mravně zkažená.
,
Může to být prostitutka, podvodnice, která skončí třeba i ve vězení,.
Dostala se na dno společnosti,. Padnout na dno, je možné i z různých povlání,

V minulosti se pojmenování používalo nejvíc pro dívky, které sloužily a zneužil je třeba jejich domácí, nebo jiný bohatý pán.

Jinak to může být i žena, která je padlá na hlavu, tzv., bláznivá atd.

Možná znáte pojem padlí andělé , kteří v nebi neposlouchali Boha a skončili v pekle. = ´ďáblové.

Další odpovědi
miroslav.bk

Prostitutka

Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. Je dáma padlá mravně, společensky, duševně, nebo snad jen ze žebříku? I profese u stejně padlých dam mohou být různé.

Dochy

podle mě tu nejstarší…

Podle mě to rozhodně není synonymum pro „hloupá“ / „bláznivá“ – to už by musela být použita fráze „padlá na hlavu“. Pokud je to „padlá dáma/žena“, jde už jednoznačně o danou profesi anebo v dřívějších dobách stačilo, když „šlápla vedle“ (jedna aférka ideálně „s následky“ stačí).

led

Spodina, padlí lidé, tedy i padlá dáma (prostitutka), jsou lidé nacházející se na dně, nebo na spodní příčce spoločenského žebříčku, bez ohledu na jejich původní profesi a spoločenské postavení.

ivzez

Pochybuji, že by se některá dáma sama ohodnotila jako padlá nebo podlá.

Zaznělo tu, že by mohlo jít o prostitutku. No, nevím.
Kdysi jsem někde četla, že i ony mají „profesní hrdost“.
Jestli je to pravda, nemyslím, že by se nazvaly padlými.

Kryšpín

Starší pán důvěřivec, nalétl na levnou energii, občas zakoupí zázračné přípravky na př. na obnovu sluchu a.p. si dal inzerát na seznámení, při třetí schůzce dáma pravila, je jasno pokud se slétne všechno ptactvo které jsem viděla, tak se obloha zatáhne, šéf mu vysvětlil možná byla ze spolku ornitologů