Avatar uživatele
cvikra

Jakou použít kyselinu na ucpané wc?

špatně odtéká záchod po každém použití je potřeba protlačit gumovým zvonem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
trpaslicek

Měla jsem podobný problém a používala jsem přípravek Krtek – je to teda primárně na čištění odpadů (umyvadel a dřezů atd..) ale do záchodu jsem ho používala taky a pomáhal – reaguje s horkou vodou, takže houbou jsem ze záchoda vybrala všechnu vodu do kýble a když byl záchod úplně bez vody tak jsem do něj lila horkou vodu z konvice dokud tam nebylo tolik vody kolik tam má normálně být, pak jsem do toho nasypala Krtka (docela hodně, tak 7–8 víček) a hned to zareagovalo, takhle jsem to chvíli nechala fungovat, průběžně jsem to zalívala další vařící vodou z konvice.. pak jsem normálně spláchla a bylo po problému. Takhle to funguje i na vodní kámen v záchodě apod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Hydroxid sodný(NAOH) nalít množství dle návodu a zalít vroucí vodou…min.půl hodky počkat,nesplachovat

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Všechny přípravky jsou obsahem hydroxid sodný.
Pak jsou ještě na biologické bázi, ale ty se používají preventivně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Papír, vlasy a podobné sajrajty nejlépe odstraní louh. Vodní kámen jde dolů kyselinou chlorovodíkovou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Používal jsem louh, ale možná jsou i jiné chemické prostředky. Pravděpodobně je wc ucpáno toal. papírem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Lze použít louh sodný (NaOH, snadno dostupný) nebo nějaké směsi s ním (Krtek…) – ale louh sodný naleptává glazuru , takže na keramiku není příliš vhodný…

Naopak – keramice i potrubí je zcela neškodná kyselina solná (HCl, taky ke koupi v kdekteré drogerii) a tou odpad vyčistíš bez problému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Nejlepší kyselinou je louh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Chcete mať veľkú dieru až do pivnice ?
Ja som podobný prípad vyriešil výmenou 35 ročnej klasickej misy so splachovačom za kombi záchod. Odpadové potrubie nebolo na vine, upchatá bola misa so stvrdnutým toalet. papierom.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

trpaslicek > vodní kámen šel dolů louhem? Z chemického hlediska zázrak nebo spíše nesmysl.

před 3459 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek