Kepler

Jakou nejlepší zprávu vám dal lékař?

V mém případě to byl urolog, který mi po náročném vyšetření s podezřením na rakovinu řekl: gratuluji, výsledek je negativní, jste VŠEHO schopen!

Nejlepší odpověď
Edison

Mě teda ne, ale mému tátovi řekl: Teď můžete všechno. Přecházet na červenou, přelejzat šraňky, lézt na vysoký napětí…

Další odpovědi
dudu

Po nedávném zákroku na srdci mně operatér pochválil za toleranci velmi nepříjemných průvodních příznaků a sdělil, že zatím je vše OK díky čemuž mohu bez omezení smrkat a holit se.

Mc Merkurion

… podívejte se do občanky na datum narození, copak si myslíte, že tělo je neopotřebovatel­ný ???

zjentek

Keplere, jak takový podezření vzniká? (Pokud to není tajné.)

Kepler

Najdou ti v krvi markery, které můžou znamenat přítomnost rakoviny, ale nemusí. K potvrzení nebo vyvrácení je nutná biopsie.

zjentek

Jenže ty markery můžou pocházet odkudkoli, ne?

zjentek

…jakože mohou mít původ v nějaký rakovině, o který se dosud neví anebo taky nemusí, ne? Nebo je to tak, že určitý markery odkazují na určitý části těla? To bych koukal…

Kepler

V mém případě se jednalo o rizikový orgán, kde mohlo dojít k malignímu zvrhnutí z neškodného nádoru na zhoubný. Proto byl sledován právě ten. Každý marker je typický pro určitý orgán, není univerzální.

zjentek

Doplácí podobný „sken“ krve pojišťovna? Rád bych si nechal prošetřit vzorek na přítomnost markerů a nechce se mi zakládat tady nový vlákno. (;(;(;

Mc Merkurion

… nad pade to máš zadara a ještě ti pošlou domu pozvánku …